Groenpeil

Munnekeburen in Weststellingwerf

Buurt in wijk Lange-Nije-Munk, gemeente Weststellingwerf, postcodegebied 8485. 165 inwoners in 65 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 35 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 17,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
65
CBS 2025
Inwoners
165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 352.000
CBS 2025, gemeente € 315.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
17,1%
EP-Online, 35 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Munnekeburen
Labelverdeling Munnekeburen
LabelAandeelWoningen
A++5,7%2
A5,7%2
B5,7%2
C34,3%12
D20,0%7
E2,9%1
F11,4%4
G14,3%5
Totaal gelabeld100%35
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%150
A+++2,2%168
A++1,4%110
A+2,6%198
A28,6%2.196
B19,7%1.512
C23,5%1.805
D8,5%653
E3,3%254
F3,6%275
G4,8%370
Totaal gelabeld100%7.691
Energielabels Munnekeburen vergeleken met Weststellingwerf
LabelStavenMunnekeburenWeststellingwerf
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%2,2%
A++5,7%1,4%
A+0,0%2,6%
A5,7%28,6%
B5,7%19,7%
C34,3%23,5%
D20,0%8,5%
E2,9%3,3%
F11,4%3,6%
G14,3%4,8%

Munnekeburen Weststellingwerf

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Munnekeburen vergeleken met Weststellingwerf
BouwperiodeStavenMunnekeburenWeststellingwerf
vóór 194542,9%17,2%
1945–196414,3%13,3%
1965–197414,3%18,4%
1975–199117,1%23,0%
1992–20058,6%12,0%
2006–20142,9%9,8%
2015 en later0,0%6,4%

Munnekeburen Weststellingwerf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 42,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Munnekeburen vergeleken met Weststellingwerf
WoningtypeStavenMunnekeburenWeststellingwerf
Vrijstaand74,3%30,8%
Twee-onder-een-kap22,9%24,5%
Hoekwoning0,0%7,3%
Tussenwoning2,9%22,0%
Appartement0,0%14,3%
Onbekend type0,0%1,0%

Munnekeburen Weststellingwerf

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
28
43,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
100 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Lange-Nije-Munk

Alle buurten in Weststellingwerf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.