Groenpeil

De Maaten in Wierden

Buurt in wijk Wijk 00 Wierden (kern), gemeente Wierden, postcodegebied 7642. 1.760 inwoners in 784 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 380 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
784
CBS 2025
Inwoners
1.760
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 382.000
CBS 2025, gemeente € 410.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
50,5%
EP-Online, 380 gelabeld
Dekking energielabels
48,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Maaten
Labelverdeling De Maaten
LabelAandeelWoningen
A++++7,4%28
A+++3,9%15
A++1,1%4
A+1,3%5
A17,4%66
B19,5%74
C26,1%99
D13,9%53
E2,1%8
F4,2%16
G3,2%12
Totaal gelabeld100%380
Ter vergelijking: gemeente Wierden
Ter vergelijking: gemeente Wierden
LabelAandeelWoningen
A++++7,1%433
A+++7,8%475
A++2,5%155
A+2,7%165
A26,6%1.627
B16,6%1.018
C21,2%1.300
D6,9%425
E3,7%227
F2,5%152
G2,4%150
Totaal gelabeld100%6.127
Energielabels De Maaten vergeleken met Wierden
LabelStavenDe MaatenWierden
A++++7,4%7,1%
A+++3,9%7,8%
A++1,1%2,5%
A+1,3%2,7%
A17,4%26,6%
B19,5%16,6%
C26,1%21,2%
D13,9%6,9%
E2,1%3,7%
F4,2%2,5%
G3,2%2,4%

De Maaten Wierden

Deze verdeling gaat over de 48,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Maaten vergeleken met Wierden
BouwperiodeStavenDe MaatenWierden
vóór 19458,9%6,3%
1945–196423,2%10,7%
1965–197438,7%18,5%
1975–199118,7%23,3%
1992–20057,4%14,7%
2006–20142,9%9,2%
2015 en later0,3%17,3%

De Maaten Wierden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 38,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Maaten vergeleken met Wierden
WoningtypeStavenDe MaatenWierden
Vrijstaand25,8%21,8%
Twee-onder-een-kap50,0%30,7%
Hoekwoning10,0%9,2%
Tussenwoning7,1%15,3%
Appartement7,1%16,5%
Onbekend type0,0%6,5%

De Maaten Wierden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
290
37,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.525 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Wierden (kern)

Alle buurten in Wierden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.