Groenpeil

Zuidbroek in Wierden

Buurt in wijk Wijk 00 Wierden (kern), gemeente Wierden, postcodegebied 7642. 1.455 inwoners in 503 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 405 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
503
CBS 2025
Inwoners
1.455
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 458.000
CBS 2025, gemeente € 410.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 405 gelabeld
Dekking energielabels
80,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zuidbroek
Labelverdeling Zuidbroek
LabelAandeelWoningen
A++++19,5%79
A+++23,7%96
A++1,5%6
A+1,7%7
A53,6%217
Totaal gelabeld100%405
Ter vergelijking: gemeente Wierden
Ter vergelijking: gemeente Wierden
LabelAandeelWoningen
A++++7,1%433
A+++7,8%475
A++2,5%155
A+2,7%165
A26,6%1.627
B16,6%1.018
C21,2%1.300
D6,9%425
E3,7%227
F2,5%152
G2,4%150
Totaal gelabeld100%6.127
Energielabels Zuidbroek vergeleken met Wierden
LabelStavenZuidbroekWierden
A++++19,5%7,1%
A+++23,7%7,8%
A++1,5%2,5%
A+1,7%2,7%
A53,6%26,6%
B0,0%16,6%
C0,0%21,2%
D0,0%6,9%
E0,0%3,7%
F0,0%2,5%
G0,0%2,4%

Zuidbroek Wierden

Deze verdeling gaat over de 80,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidbroek vergeleken met Wierden
BouwperiodeStavenZuidbroekWierden
vóór 19450,0%6,3%
1945–19640,0%10,7%
1965–19740,0%18,5%
1975–19910,0%23,3%
1992–20050,0%14,7%
2006–201430,9%9,2%
2015 en later69,1%17,3%

Zuidbroek Wierden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 69,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zuidbroek vergeleken met Wierden
WoningtypeStavenZuidbroekWierden
Vrijstaand12,3%21,8%
Twee-onder-een-kap42,7%30,7%
Hoekwoning9,4%9,2%
Tussenwoning31,6%15,3%
Appartement4,0%16,5%
Onbekend type0,0%6,5%

Zuidbroek Wierden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
76,0%
CBS 2024
Installaties
240
47,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
834 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Wierden (kern)

Alle buurten in Wierden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.