Groenpeil

Enter-Noordwest in Wierden

Buurt in wijk Wijk 03 Enter (kern), gemeente Wierden, postcodegebied 7468. 2.030 inwoners in 862 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 529 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
862
CBS 2025
Inwoners
2.030
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 402.000
CBS 2025, gemeente € 410.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
57,8%
EP-Online, 529 gelabeld
Dekking energielabels
61,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Enter-Noordwest
Labelverdeling Enter-Noordwest
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%2
A+++7,4%39
A++4,2%22
A+2,5%13
A30,8%163
B12,7%67
C25,3%134
D9,1%48
E2,6%14
F2,1%11
G3,0%16
Totaal gelabeld100%529
Ter vergelijking: gemeente Wierden
Ter vergelijking: gemeente Wierden
LabelAandeelWoningen
A++++7,1%433
A+++7,8%475
A++2,5%155
A+2,7%165
A26,6%1.627
B16,6%1.018
C21,2%1.300
D6,9%425
E3,7%227
F2,5%152
G2,4%150
Totaal gelabeld100%6.127
Energielabels Enter-Noordwest vergeleken met Wierden
LabelStavenEnter-NoordwestWierden
A++++0,4%7,1%
A+++7,4%7,8%
A++4,2%2,5%
A+2,5%2,7%
A30,8%26,6%
B12,7%16,6%
C25,3%21,2%
D9,1%6,9%
E2,6%3,7%
F2,1%2,5%
G3,0%2,4%

Enter-Noordwest Wierden

Deze verdeling gaat over de 61,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Enter-Noordwest vergeleken met Wierden
BouwperiodeStavenEnter-NoordwestWierden
vóór 19456,6%6,3%
1945–196411,2%10,7%
1965–197418,9%18,5%
1975–199114,4%23,3%
1992–200519,8%14,7%
2006–201417,0%9,2%
2015 en later12,1%17,3%

Enter-Noordwest Wierden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 19,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Enter-Noordwest vergeleken met Wierden
WoningtypeStavenEnter-NoordwestWierden
Vrijstaand22,3%21,8%
Twee-onder-een-kap28,5%30,7%
Hoekwoning7,4%9,2%
Tussenwoning13,8%15,3%
Appartement27,8%16,5%
Onbekend type0,2%6,5%

Enter-Noordwest Wierden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
283
32,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.399 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Enter (kern)

Alle buurten in Wierden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.