Groenpeil

Enter-Zuidwest in Wierden

Buurt in wijk Wijk 03 Enter (kern), gemeente Wierden, postcodegebied 7468. 1.425 inwoners in 680 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 318 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
680
CBS 2025
Inwoners
1.425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 410.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
55,7%
EP-Online, 318 gelabeld
Dekking energielabels
46,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Enter-Zuidwest
Labelverdeling Enter-Zuidwest
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%2
A+++7,2%23
A++2,5%8
A+6,0%19
A23,3%74
B16,0%51
C19,2%61
D8,8%28
E9,1%29
F3,5%11
G3,8%12
Totaal gelabeld100%318
Ter vergelijking: gemeente Wierden
Ter vergelijking: gemeente Wierden
LabelAandeelWoningen
A++++7,1%433
A+++7,8%475
A++2,5%155
A+2,7%165
A26,6%1.627
B16,6%1.018
C21,2%1.300
D6,9%425
E3,7%227
F2,5%152
G2,4%150
Totaal gelabeld100%6.127
Energielabels Enter-Zuidwest vergeleken met Wierden
LabelStavenEnter-ZuidwestWierden
A++++0,6%7,1%
A+++7,2%7,8%
A++2,5%2,5%
A+6,0%2,7%
A23,3%26,6%
B16,0%16,6%
C19,2%21,2%
D8,8%6,9%
E9,1%3,7%
F3,5%2,5%
G3,8%2,4%

Enter-Zuidwest Wierden

Deze verdeling gaat over de 46,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Enter-Zuidwest vergeleken met Wierden
BouwperiodeStavenEnter-ZuidwestWierden
vóór 19454,1%6,3%
1945–196431,1%10,7%
1965–197429,6%18,5%
1975–19916,6%23,3%
1992–200519,5%14,7%
2006–20146,0%9,2%
2015 en later3,1%17,3%

Enter-Zuidwest Wierden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 31,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Enter-Zuidwest vergeleken met Wierden
WoningtypeStavenEnter-ZuidwestWierden
Vrijstaand18,9%21,8%
Twee-onder-een-kap27,7%30,7%
Hoekwoning17,9%9,2%
Tussenwoning9,7%15,3%
Appartement25,8%16,5%
Onbekend type0,0%6,5%

Enter-Zuidwest Wierden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
228
33,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
963 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
23 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Enter (kern)

Alle buurten in Wierden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.