Groenpeil

Winterswijk-Zuidoost in Winterswijk

Buurt in wijk Wijk 00 Stad, gemeente Winterswijk, postcodegebied 7101. 3.950 inwoners in 1.941 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.061 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,9%.

Woningen
1.941
CBS 2025
Inwoners
3.950
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 288.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
46,1%
EP-Online, 1.061 gelabeld
Dekking energielabels
54,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Winterswijk-Zuidoost
Labelverdeling Winterswijk-Zuidoost
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++2,1%22
A++0,6%6
A+2,1%22
A25,7%273
B15,5%164
C24,9%264
D12,3%130
E9,3%99
F4,0%42
G3,5%37
Totaal gelabeld100%1.061
Ter vergelijking: gemeente Winterswijk
Ter vergelijking: gemeente Winterswijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%53
A+++3,8%277
A++1,1%79
A+2,4%177
A25,1%1.841
B14,9%1.090
C23,6%1.730
D10,5%767
E7,3%535
F5,1%375
G5,7%415
Totaal gelabeld100%7.339
Energielabels Winterswijk-Zuidoost vergeleken met Winterswijk
LabelStavenWinterswijk-ZuidoostWinterswijk
A++++0,2%0,7%
A+++2,1%3,8%
A++0,6%1,1%
A+2,1%2,4%
A25,7%25,1%
B15,5%14,9%
C24,9%23,6%
D12,3%10,5%
E9,3%7,3%
F4,0%5,1%
G3,5%5,7%

Winterswijk-Zuidoost Winterswijk

Deze verdeling gaat over de 54,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Winterswijk-Zuidoost vergeleken met Winterswijk
BouwperiodeStavenWinterswijk-ZuidoostWinterswijk
vóór 194513,6%21,5%
1945–196415,4%14,9%
1965–197434,6%12,5%
1975–19914,5%21,5%
1992–200524,5%16,0%
2006–20145,5%6,9%
2015 en later2,0%6,6%

Winterswijk-Zuidoost Winterswijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 34,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Winterswijk-Zuidoost vergeleken met Winterswijk
WoningtypeStavenWinterswijk-ZuidoostWinterswijk
Vrijstaand14,3%19,6%
Twee-onder-een-kap17,6%21,0%
Hoekwoning10,2%9,5%
Tussenwoning24,8%18,8%
Appartement33,0%28,7%
Onbekend type0,1%2,4%

Winterswijk-Zuidoost Winterswijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
496
25,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.009 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Stad

Alle buurten in Winterswijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.