Postcodegebied 7101 Winterswijk
Postcodegebied 7101 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Winterswijk, gemeente Winterswijk. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7101 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.559
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 286.720
- CBS 2025
- Label A of B
- 47,9%
- EP-Online, 3.559 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 33
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 9 |
| A+++ | 3,5% | 126 |
| A++ | 1,3% | 46 |
| A+ | 3,1% | 109 |
| A | 24,4% | 869 |
| B | 15,3% | 545 |
| C | 23,8% | 846 |
| D | 10,6% | 376 |
| E | 8,0% | 283 |
| F | 5,2% | 185 |
| G | 4,6% | 165 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.559 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 9 | |
| A+++ | 3,5% | 126 | |
| A++ | 1,3% | 46 | |
| A+ | 3,1% | 109 | |
| A | 24,4% | 869 | |
| B | 15,3% | 545 | |
| C | 23,8% | 846 | |
| D | 10,6% | 376 | |
| E | 8,0% | 283 | |
| F | 5,2% | 185 | |
| G | 4,6% | 165 |
Deze verdeling gaat over 3.559 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 22,5% | 799 | |
| 1945–1964 | 15,4% | 549 | |
| 1965–1974 | 17,9% | 636 | |
| 1975–1991 | 15,5% | 551 | |
| 1992–2005 | 15,1% | 538 | |
| 2006–2014 | 7,6% | 269 | |
| 2015 en later | 6,1% | 217 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7101
- Centrale deel 2.284 woningen
- Verspr.h. Brinkheurne en omgeving 260 woningen
- Verspr.h. ten noorden van Winterswijk 143 woningen
- Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel 462 woningen
- Winterswijk-Noordoost 2.943 woningen
- Winterswijk-Noordwest 2.206 woningen
- Winterswijk-Zuidoost 1.941 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.