Groenpeil

Hofwijk in Zaanstad

Buurt in wijk Kogerveldwijk, gemeente Zaanstad, postcodegebied 1508. 1.085 inwoners in 492 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 390 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,6%.

Woningen
492
CBS 2025
Inwoners
1.085
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 313.000
CBS 2025, gemeente € 389.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
37,7%
EP-Online, 390 gelabeld
Dekking energielabels
79,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hofwijk
Labelverdeling Hofwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A++0,3%1
A+0,5%2
A32,8%128
B3,8%15
C31,3%122
D18,2%71
E6,9%27
F2,3%9
G3,6%14
Totaal gelabeld100%390
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%462
A+++5,8%2.926
A++3,5%1.752
A+4,4%2.188
A28,1%14.103
B14,9%7.496
C22,6%11.328
D8,9%4.463
E5,2%2.617
F2,9%1.448
G2,8%1.429
Totaal gelabeld100%50.212
Energielabels Hofwijk vergeleken met Zaanstad
LabelStavenHofwijkZaanstad
A++++0,3%0,9%
A+++0,0%5,8%
A++0,3%3,5%
A+0,5%4,4%
A32,8%28,1%
B3,8%14,9%
C31,3%22,6%
D18,2%8,9%
E6,9%5,2%
F2,3%2,9%
G3,6%2,8%

Hofwijk Zaanstad

Deze verdeling gaat over de 79,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hofwijk vergeleken met Zaanstad
BouwperiodeStavenHofwijkZaanstad
vóór 19455,4%14,4%
1945–196461,0%16,4%
1965–197422,6%18,0%
1975–19910,0%19,7%
1992–20056,4%11,3%
2006–20144,1%9,3%
2015 en later0,5%10,8%

Hofwijk Zaanstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 61,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hofwijk vergeleken met Zaanstad
WoningtypeStavenHofwijkZaanstad
Vrijstaand1,8%4,7%
Twee-onder-een-kap7,4%11,1%
Hoekwoning1,0%7,4%
Tussenwoning19,2%29,7%
Appartement70,5%46,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Hofwijk Zaanstad

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kogerveldwijk

Alle buurten in Zaanstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.