Groenpeil

Oostzijderveld in Zaanstad

Buurt in wijk Kogerveldwijk, gemeente Zaanstad, postcodegebied 1508. 650 inwoners in 439 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 439 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,6%.

Woningen
439
CBS 2025
Inwoners
650
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 406.000
CBS 2025, gemeente € 389.000
Koopwoningen
15,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 439 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oostzijderveld
Labelverdeling Oostzijderveld
LabelAandeelWoningen
A+++57,9%254
A++37,8%166
A+4,3%19
Totaal gelabeld100%439
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%462
A+++5,8%2.926
A++3,5%1.752
A+4,4%2.188
A28,1%14.103
B14,9%7.496
C22,6%11.328
D8,9%4.463
E5,2%2.617
F2,9%1.448
G2,8%1.429
Totaal gelabeld100%50.212
Energielabels Oostzijderveld vergeleken met Zaanstad
LabelStavenOostzijderveldZaanstad
A++++0,0%0,9%
A+++57,9%5,8%
A++37,8%3,5%
A+4,3%4,4%
A0,0%28,1%
B0,0%14,9%
C0,0%22,6%
D0,0%8,9%
E0,0%5,2%
F0,0%2,9%
G0,0%2,8%

Oostzijderveld Zaanstad

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oostzijderveld vergeleken met Zaanstad
BouwperiodeStavenOostzijderveldZaanstad
vóór 19450,0%14,4%
1945–19640,0%16,4%
1965–19740,0%18,0%
1975–19910,0%19,7%
1992–20050,0%11,3%
2006–20140,0%9,3%
2015 en later100,0%10,8%

Oostzijderveld Zaanstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oostzijderveld vergeleken met Zaanstad
WoningtypeStavenOostzijderveldZaanstad
Vrijstaand0,0%4,7%
Twee-onder-een-kap0,0%11,1%
Hoekwoning1,6%7,4%
Tussenwoning7,7%29,7%
Appartement90,7%46,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Oostzijderveld Zaanstad

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Kogerveldwijk

Alle buurten in Zaanstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.