Groenpeil

Verspreide huizen Oostzijde in Zaltbommel

Buurt in wijk Wijk 00 Zaltbommel, gemeente Zaltbommel, postcodegebied 5301. 275 inwoners in 62 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 26 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,2%.

Woningen
62
CBS 2025
Inwoners
275
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 467.000
CBS 2025, gemeente € 404.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
30,8%
EP-Online, 26 gelabeld
Dekking energielabels
41,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Oostzijde
Labelverdeling Verspreide huizen Oostzijde
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%1
A15,4%4
B11,5%3
C34,6%9
D11,5%3
E11,5%3
F3,8%1
G7,7%2
Totaal gelabeld100%26
Ter vergelijking: gemeente Zaltbommel
Ter vergelijking: gemeente Zaltbommel
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%90
A+++5,2%385
A++1,3%95
A+3,7%276
A39,2%2.923
B14,8%1.102
C18,6%1.390
D6,9%517
E3,4%254
F2,9%217
G2,9%217
Totaal gelabeld100%7.466
Energielabels Verspreide huizen Oostzijde vergeleken met Zaltbommel
LabelStavenVerspreide huizen OostzijdeZaltbommel
A++++3,8%1,2%
A+++0,0%5,2%
A++0,0%1,3%
A+0,0%3,7%
A15,4%39,2%
B11,5%14,8%
C34,6%18,6%
D11,5%6,9%
E11,5%3,4%
F3,8%2,9%
G7,7%2,9%

Verspreide huizen Oostzijde Zaltbommel

Deze verdeling gaat over de 41,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Oostzijde vergeleken met Zaltbommel
BouwperiodeStavenVerspreide huizen OostzijdeZaltbommel
vóór 194511,5%11,9%
1945–196423,1%9,8%
1965–197423,1%16,1%
1975–199115,4%19,1%
1992–200526,9%13,9%
2006–20140,0%15,1%
2015 en later0,0%14,0%

Verspreide huizen Oostzijde Zaltbommel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 26,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Oostzijde vergeleken met Zaltbommel
WoningtypeStavenVerspreide huizen OostzijdeZaltbommel
Vrijstaand100,0%20,7%
Twee-onder-een-kap0,0%23,2%
Hoekwoning0,0%8,0%
Tussenwoning0,0%30,6%
Appartement0,0%17,0%
Onbekend type0,0%0,5%

Verspreide huizen Oostzijde Zaltbommel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
12
19,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
83 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
53 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Zaltbommel

Alle buurten in Zaltbommel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.