Groenpeil

Zaltbommel

Gemeente Zaltbommel in Gelderland, 30.412 inwoners en 12.323 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
12.323
CBS 2025
Inwoners
30.412
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 404.000
CBS 2025
Label A of B
65,8%
van 7.542 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
61,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Zaltbommel
Labelverdeling Zaltbommel
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%115
A+++5,5%417
A++1,3%99
A+3,8%286
A39,0%2.940
B14,6%1.103
C18,4%1.389
D6,9%518
E3,3%250
F2,8%212
G2,8%213
Totaal gelabeld100%7.542
Energielabels in Zaltbommel
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,5%115
A+++5,5%417
A++1,3%99
A+3,8%286
A39,0%2.940
B14,6%1.103
C18,4%1.389
D6,9%518
E3,3%250
F2,8%212
G2,8%213

Deze verdeling gaat over de 61,2% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 7.542 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Zaltbommel
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194511,8%891
1945–19649,7%731
1965–197416,0%1.208
1975–199119,1%1.442
1992–200513,8%1.044
2006–201414,9%1.121
2015 en later14,7%1.105

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Zaltbommel
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand20,7%1.561
Twee-onder-een-kap23,0%1.738
Hoekwoning8,1%613
Tussenwoning30,8%2.321
Appartement16,8%1.270
Onbekend type0,5%39

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
6.288
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
26,7 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
51,0
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
135
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Zaltbommel

24 buurten met voldoende data. 3 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Aalst63353,5%62,9%
Beneden-Delwijnen10135,6%44,6%
Brakel1.05053,1%57,9%
Bruchem54267,7%52,0%
De Rietschoof5641,4%51,8%
Gameren91072,4%55,8%
Kerkwijk16672,6%50,6%
Nederhemert-Noordzijde45250,9%47,8%
Nieuwaal20041,0%52,5%
Poederoijen20852,0%47,1%
Verspr.h. in de polder Poederoijen15270,5%51,3%
Verspr.h. in de polder Zuilichem e.o.15583,3%65,8%
Verspr.h. polders Gameren en Nieuwaal21178,1%45,5%
Verspreide huizen Hoeven1.24798,3%79,6%
Verspreide huizen Kerkwijk en Bruchem16050,6%49,4%
Verspreide huizen Nederhemert11577,8%39,1%
Verspreide huizen Oostzijde6229,6%43,5%
Verspreide huizen Westzijde76100,0%51,3%
Verspreide huizen in de polder Aalst26483,6%53,0%
Verspreide huizen in de polder Brakel15882,4%57,6%
Zaltbommel Binnenstad1.06034,8%55,0%
Zaltbommel Spellewaard1.47471,9%61,3%
Zaltbommel Vergt en omgeving2.25762,2%75,3%
Zuilichem50655,8%53,2%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Zaltbommel

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.