Groenpeil

Carré in Zeist

Buurt in wijk Zeist Centrum, gemeente Zeist, postcodegebied 3701 en postcodegebied 3707. 3.570 inwoners in 2.197 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.592 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,2%.

Woningen
2.197
CBS 2025
Inwoners
3.570
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 357.000
CBS 2025, gemeente € 555.000
Koopwoningen
40,0%
CBS 2025
Label A of B
32,0%
EP-Online, 1.592 gelabeld
Dekking energielabels
72,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Carré
Labelverdeling Carré
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,9%31
A++1,6%25
A+0,9%14
A17,7%282
B9,9%157
C43,3%689
D9,6%153
E7,9%126
F3,7%59
G3,5%55
Totaal gelabeld100%1.592
Ter vergelijking: gemeente Zeist
Ter vergelijking: gemeente Zeist
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%225
A+++3,4%702
A++2,4%492
A+4,0%826
A25,9%5.350
B13,4%2.762
C22,3%4.600
D12,5%2.588
E7,3%1.514
F4,1%839
G3,6%744
Totaal gelabeld100%20.642
Energielabels Carré vergeleken met Zeist
LabelStavenCarréZeist
A++++0,1%1,1%
A+++1,9%3,4%
A++1,6%2,4%
A+0,9%4,0%
A17,7%25,9%
B9,9%13,4%
C43,3%22,3%
D9,6%12,5%
E7,9%7,3%
F3,7%4,1%
G3,5%3,6%

Carré Zeist

Deze verdeling gaat over de 72,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Carré vergeleken met Zeist
BouwperiodeStavenCarréZeist
vóór 194523,6%19,1%
1945–19643,3%14,8%
1965–19742,5%20,0%
1975–199155,0%21,4%
1992–200510,1%8,7%
2006–20142,6%6,1%
2015 en later3,1%9,8%

Carré Zeist

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 55,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Carré vergeleken met Zeist
WoningtypeStavenCarréZeist
Vrijstaand0,8%5,6%
Twee-onder-een-kap6,1%17,1%
Hoekwoning2,9%5,8%
Tussenwoning6,4%19,4%
Appartement83,8%52,0%
Onbekend type0,0%0,2%

Carré Zeist

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
88
4,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
383 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Zeist Centrum

Alle buurten in Zeist

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.