Groenpeil

Kadebuurt-West in Zoetermeer

Buurt in wijk De Leyens, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2725. 1.175 inwoners in 482 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 233 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
482
CBS 2025
Inwoners
1.175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 442.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
48,9%
EP-Online, 233 gelabeld
Dekking energielabels
48,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kadebuurt-West
Labelverdeling Kadebuurt-West
LabelAandeelWoningen
A+1,7%4
A21,0%49
B26,2%61
C46,8%109
D3,9%9
E0,4%1
Totaal gelabeld100%233
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,7%2.361
A++1,8%766
A+3,6%1.522
A29,9%12.496
B17,3%7.229
C25,3%10.588
D5,6%2.348
E4,2%1.757
F3,4%1.437
G1,5%646
Totaal gelabeld100%41.775
Energielabels Kadebuurt-West vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenKadebuurt-WestZoetermeer
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%5,7%
A++0,0%1,8%
A+1,7%3,6%
A21,0%29,9%
B26,2%17,3%
C46,8%25,3%
D3,9%5,6%
E0,4%4,2%
F0,0%3,4%
G0,0%1,5%

Kadebuurt-West Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 48,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kadebuurt-West vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenKadebuurt-WestZoetermeer
vóór 19450,0%0,8%
1945–19640,0%2,0%
1965–19740,0%18,2%
1975–1991100,0%43,0%
1992–20050,0%18,2%
2006–20140,0%10,3%
2015 en later0,0%7,4%

Kadebuurt-West Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kadebuurt-West vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenKadebuurt-WestZoetermeer
Vrijstaand1,3%2,2%
Twee-onder-een-kap20,6%9,0%
Hoekwoning7,3%4,6%
Tussenwoning61,8%33,8%
Appartement9,0%50,4%

Kadebuurt-West Zoetermeer

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
7
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Leyens

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.