Zoetermeer
Gemeente Zoetermeer in Zuid-Holland, 129.862 inwoners en 58.212 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 58.212
- CBS 2025
- Inwoners
- 129.862
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 375.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,5%
- van 41.813 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 71,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 625 |
| A+++ | 5,8% | 2.414 |
| A++ | 2,2% | 924 |
| A+ | 4,1% | 1.695 |
| A | 29,6% | 12.378 |
| B | 17,3% | 7.250 |
| C | 25,6% | 10.689 |
| D | 5,6% | 2.339 |
| E | 3,8% | 1.608 |
| F | 3,0% | 1.258 |
| G | 1,5% | 633 |
| Totaal gelabeld | 100% | 41.813 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 625 | |
| A+++ | 5,8% | 2.414 | |
| A++ | 2,2% | 924 | |
| A+ | 4,1% | 1.695 | |
| A | 29,6% | 12.378 | |
| B | 17,3% | 7.250 | |
| C | 25,6% | 10.689 | |
| D | 5,6% | 2.339 | |
| E | 3,8% | 1.608 | |
| F | 3,0% | 1.258 | |
| G | 1,5% | 633 |
Deze verdeling gaat over de 71,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 41.813 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,8% | 332 | |
| 1945–1964 | 2,0% | 828 | |
| 1965–1974 | 18,3% | 7.635 | |
| 1975–1991 | 42,9% | 17.955 | |
| 1992–2005 | 18,2% | 7.607 | |
| 2006–2014 | 10,0% | 4.165 | |
| 2015 en later | 7,9% | 3.291 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 2,2% | 912 | |
| Twee-onder-een-kap | 8,8% | 3.676 | |
| Hoekwoning | 4,7% | 1.986 | |
| Tussenwoning | 33,5% | 14.013 | |
| Appartement | 50,8% | 21.226 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 18.481
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 68,2 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 31,7
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 651
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Zoetermeer
110 buurten met voldoende data. 36 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Zoetermeer
- Postcodegebied 2711 Zoetermeer
- Postcodegebied 2712 Zoetermeer
- Postcodegebied 2713 Zoetermeer
- Postcodegebied 2715 Zoetermeer
- Postcodegebied 2716 Zoetermeer
- Postcodegebied 2717 Zoetermeer
- Postcodegebied 2718 Zoetermeer
- Postcodegebied 2719 Zoetermeer
- Postcodegebied 2721 Zoetermeer
- Postcodegebied 2722 Zoetermeer
- Postcodegebied 2723 Zoetermeer
- Postcodegebied 2724 Zoetermeer
- Postcodegebied 2725 Zoetermeer
- Postcodegebied 2726 Zoetermeer
- Postcodegebied 2727 Zoetermeer
- Postcodegebied 2728 Zoetermeer
- Postcodegebied 2729 Zoetermeer
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 71,8% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.