Weidebuurt-Zuid in Zoetermeer
Buurt in wijk Seghwaert, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2727. 1.290 inwoners in 560 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 383 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.
- Woningen
- 560
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.290
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 332.000
- CBS 2025, gemeente € 375.000
- Koopwoningen
- 54,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 24,5%
- EP-Online, 383 gelabeld
- Dekking energielabels
- 68,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A | 7,3% | 28 |
| B | 17,2% | 66 |
| C | 56,9% | 218 |
| D | 16,4% | 63 |
| E | 1,6% | 6 |
| F | 0,5% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 383 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 625 |
| A+++ | 5,7% | 2.361 |
| A++ | 1,8% | 766 |
| A+ | 3,6% | 1.522 |
| A | 29,9% | 12.496 |
| B | 17,3% | 7.229 |
| C | 25,3% | 10.588 |
| D | 5,6% | 2.348 |
| E | 4,2% | 1.757 |
| F | 3,4% | 1.437 |
| G | 1,5% | 646 |
| Totaal gelabeld | 100% | 41.775 |
| Label | Staven | Weidebuurt-Zuid | Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,5% | |
| A+++ | 0,0% | 5,7% | |
| A++ | 0,0% | 1,8% | |
| A+ | 0,0% | 3,6% | |
| A | 7,3% | 29,9% | |
| B | 17,2% | 17,3% | |
| C | 56,9% | 25,3% | |
| D | 16,4% | 5,6% | |
| E | 1,6% | 4,2% | |
| F | 0,5% | 3,4% | |
| G | 0,0% | 1,5% |
Weidebuurt-Zuid Zoetermeer
Deze verdeling gaat over de 68,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Weidebuurt-Zuid | Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 0,8% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 2,0% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 18,2% | |
| 1975–1991 | 100,0% | 43,0% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 18,2% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 10,3% | |
| 2015 en later | 0,0% | 7,4% |
Weidebuurt-Zuid Zoetermeer
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Weidebuurt-Zuid | Zoetermeer |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,0% | 2,2% | |
| Twee-onder-een-kap | 11,2% | 9,0% | |
| Hoekwoning | 2,9% | 4,6% | |
| Tussenwoning | 44,1% | 33,8% | |
| Appartement | 41,8% | 50,4% |
Weidebuurt-Zuid Zoetermeer
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 15
- 2,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 31,7 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 68 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 6
- 14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Seghwaert
- Akkersbuurt-Oost 567 woningen
- Akkersbuurt-West 369 woningen
- Gaardenbuurt 723 woningen
- Parkenbuurt 665 woningen
- Seghwaert-Centrum-Noord 159 woningen
- Seghwaert-Centrum-Zuid 184 woningen
- Slotenbuurt 797 woningen
- Tuinenbuurt 543 woningen
- Vaartenbuurt-Oost 688 woningen
- Vaartenbuurt-West 604 woningen
- Veldenbuurt-Oost 463 woningen
- Veldenbuurt-West 391 woningen
- Weidebuurt-Noord 681 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 68,4% (383 van 560 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.