Groenpeil

Zuid-Hollandbuurt-Noordwest in Zoetermeer

Buurt in wijk Oosterheem, gemeente Zoetermeer, postcodegebied 2729. 1.985 inwoners in 709 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 493 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,5%.

Woningen
709
CBS 2025
Inwoners
1.985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 509.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 493 gelabeld
Dekking energielabels
69,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zuid-Hollandbuurt-Noordwest
Labelverdeling Zuid-Hollandbuurt-Noordwest
LabelAandeelWoningen
A+++13,8%68
A++1,6%8
A+5,5%27
A78,5%387
B0,6%3
Totaal gelabeld100%493
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
Ter vergelijking: gemeente Zoetermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%625
A+++5,8%2.414
A++2,2%924
A+4,1%1.695
A29,6%12.378
B17,3%7.250
C25,6%10.689
D5,6%2.339
E3,8%1.608
F3,0%1.258
G1,5%633
Totaal gelabeld100%41.813
Energielabels Zuid-Hollandbuurt-Noordwest vergeleken met Zoetermeer
LabelStavenZuid-Hollandbuurt-NoordwestZoetermeer
A++++0,0%1,5%
A+++13,8%5,8%
A++1,6%2,2%
A+5,5%4,1%
A78,5%29,6%
B0,6%17,3%
C0,0%25,6%
D0,0%5,6%
E0,0%3,8%
F0,0%3,0%
G0,0%1,5%

Zuid-Hollandbuurt-Noordwest Zoetermeer

Deze verdeling gaat over de 69,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuid-Hollandbuurt-Noordwest vergeleken met Zoetermeer
BouwperiodeStavenZuid-Hollandbuurt-NoordwestZoetermeer
vóór 19450,0%0,8%
1945–19640,0%2,0%
1965–19740,0%18,3%
1975–19910,0%42,9%
1992–200585,6%18,2%
2006–20140,4%10,0%
2015 en later14,0%7,9%

Zuid-Hollandbuurt-Noordwest Zoetermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 85,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zuid-Hollandbuurt-Noordwest vergeleken met Zoetermeer
WoningtypeStavenZuid-Hollandbuurt-NoordwestZoetermeer
Vrijstaand4,5%2,2%
Twee-onder-een-kap7,9%8,8%
Hoekwoning4,7%4,7%
Tussenwoning71,4%33,5%
Appartement11,6%50,8%

Zuid-Hollandbuurt-Noordwest Zoetermeer

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
10
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oosterheem

Alle buurten in Zoetermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.