Groenpeil

Rijsbergen in Zundert

Buurt in wijk Wijk 04 Rijsbergen, gemeente Zundert, postcodegebied 4891. 4.490 inwoners in 2.002 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.226 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,4%.

Woningen
2.002
CBS 2025
Inwoners
4.490
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 444.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
61,2%
EP-Online, 1.226 gelabeld
Dekking energielabels
61,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Rijsbergen
Labelverdeling Rijsbergen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%4
A+++6,1%75
A++3,0%37
A+1,4%17
A29,8%365
B20,6%252
C26,3%322
D5,4%66
E2,9%35
F2,4%29
G2,0%24
Totaal gelabeld100%1.226
Ter vergelijking: gemeente Zundert
Ter vergelijking: gemeente Zundert
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%42
A+++6,9%404
A++2,7%157
A+2,2%127
A28,4%1.663
B19,5%1.145
C22,1%1.296
D5,9%347
E4,3%251
F3,9%227
G3,5%203
Totaal gelabeld100%5.862
Energielabels Rijsbergen vergeleken met Zundert
LabelStavenRijsbergenZundert
A++++0,3%0,7%
A+++6,1%6,9%
A++3,0%2,7%
A+1,4%2,2%
A29,8%28,4%
B20,6%19,5%
C26,3%22,1%
D5,4%5,9%
E2,9%4,3%
F2,4%3,9%
G2,0%3,5%

Rijsbergen Zundert

Deze verdeling gaat over de 61,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Rijsbergen vergeleken met Zundert
BouwperiodeStavenRijsbergenZundert
vóór 19454,7%7,5%
1945–196410,5%12,7%
1965–197412,8%13,5%
1975–199131,5%25,7%
1992–200522,1%18,4%
2006–20147,8%10,7%
2015 en later10,5%11,6%

Rijsbergen Zundert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Rijsbergen vergeleken met Zundert
WoningtypeStavenRijsbergenZundert
Vrijstaand23,3%34,0%
Twee-onder-een-kap31,3%26,5%
Hoekwoning6,7%5,9%
Tussenwoning18,9%15,7%
Appartement19,7%17,4%
Onbekend type0,0%0,4%

Rijsbergen Zundert

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
584
29,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.508 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
35 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Rijsbergen

Alle buurten in Zundert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.