Groenpeil

Verspreide huizen in het Westen in Zundert

Buurt in wijk Wijk 04 Rijsbergen, gemeente Zundert, postcodegebied 4891. 1.295 inwoners in 456 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 199 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
456
CBS 2025
Inwoners
1.295
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 667.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
51,8%
EP-Online, 199 gelabeld
Dekking energielabels
43,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen in het Westen
Labelverdeling Verspreide huizen in het Westen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%2
A+++6,0%12
A++2,0%4
A+3,0%6
A32,2%64
B7,5%15
C15,1%30
D9,5%19
E7,5%15
F6,5%13
G9,5%19
Totaal gelabeld100%199
Ter vergelijking: gemeente Zundert
Ter vergelijking: gemeente Zundert
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%39
A+++6,8%401
A++2,6%153
A+1,9%113
A28,4%1.669
B19,4%1.136
C22,4%1.312
D6,0%351
E4,4%257
F3,9%230
G3,5%208
Totaal gelabeld100%5.869
Energielabels Verspreide huizen in het Westen vergeleken met Zundert
LabelStavenVerspreide huizen in het WestenZundert
A++++1,0%0,7%
A+++6,0%6,8%
A++2,0%2,6%
A+3,0%1,9%
A32,2%28,4%
B7,5%19,4%
C15,1%22,4%
D9,5%6,0%
E7,5%4,4%
F6,5%3,9%
G9,5%3,5%

Verspreide huizen in het Westen Zundert

Deze verdeling gaat over de 43,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen in het Westen vergeleken met Zundert
BouwperiodeStavenVerspreide huizen in het WestenZundert
vóór 194513,6%7,5%
1945–196414,1%12,7%
1965–197418,6%13,4%
1975–199115,1%25,5%
1992–20055,0%18,5%
2006–201416,1%10,9%
2015 en later17,6%11,4%

Verspreide huizen in het Westen Zundert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 18,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen in het Westen vergeleken met Zundert
WoningtypeStavenVerspreide huizen in het WestenZundert
Vrijstaand76,4%34,0%
Twee-onder-een-kap11,1%27,5%
Hoekwoning0,0%5,1%
Tussenwoning7,5%15,7%
Appartement5,0%17,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Verspreide huizen in het Westen Zundert

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
169
37,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
957 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Rijsbergen

Alle buurten in Zundert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.