Groenpeil

De Were en omgeving in Zwijndrecht

Buurt in wijk Wijk 01 Walburg, gemeente Zwijndrecht, postcodegebied 3332. 1.765 inwoners in 829 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 575 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,5%.

Woningen
829
CBS 2025
Inwoners
1.765
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 348.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
38,6%
EP-Online, 575 gelabeld
Dekking energielabels
69,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Were en omgeving
Labelverdeling De Were en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+0,3%2
A17,4%100
B20,9%120
C43,0%247
D11,5%66
E3,5%20
F0,9%5
G2,6%15
Totaal gelabeld100%575
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++1,8%238
A++0,3%41
A+3,7%492
A28,9%3.866
B16,6%2.217
C26,7%3.579
D10,2%1.359
E6,6%882
F3,0%396
G2,1%278
Totaal gelabeld100%13.382
Energielabels De Were en omgeving vergeleken met Zwijndrecht
LabelStavenDe Were en omgevingZwijndrecht
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%1,8%
A++0,0%0,3%
A+0,3%3,7%
A17,4%28,9%
B20,9%16,6%
C43,0%26,7%
D11,5%10,2%
E3,5%6,6%
F0,9%3,0%
G2,6%2,1%

De Were en omgeving Zwijndrecht

Deze verdeling gaat over de 69,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Were en omgeving vergeleken met Zwijndrecht
BouwperiodeStavenDe Were en omgevingZwijndrecht
vóór 19450,0%5,2%
1945–19640,0%22,9%
1965–197482,6%28,2%
1975–19919,0%29,1%
1992–20050,2%6,6%
2006–20148,0%3,6%
2015 en later0,2%4,3%

De Were en omgeving Zwijndrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 82,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Were en omgeving vergeleken met Zwijndrecht
WoningtypeStavenDe Were en omgevingZwijndrecht
Vrijstaand0,7%2,6%
Twee-onder-een-kap11,0%12,0%
Hoekwoning4,2%7,2%
Tussenwoning20,9%30,5%
Appartement63,3%47,4%
Onbekend type0,0%0,3%

De Were en omgeving Zwijndrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
116
14,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 30,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
428 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Walburg

Alle buurten in Zwijndrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.