Groenpeil

Swanendrif-Zuid in Zwijndrecht

Buurt in wijk Wijk 01 Walburg, gemeente Zwijndrecht, postcodegebied 3332. 380 inwoners in 169 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 115 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,5%.

Woningen
169
CBS 2025
Inwoners
380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 434.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
40,9%
EP-Online, 115 gelabeld
Dekking energielabels
68,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Swanendrif-Zuid
Labelverdeling Swanendrif-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%1
A+3,5%4
A18,3%21
B18,3%21
C40,0%46
D13,0%15
E1,7%2
F0,9%1
G3,5%4
Totaal gelabeld100%115
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
Ter vergelijking: gemeente Zwijndrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++1,8%238
A++0,3%41
A+3,7%492
A28,9%3.866
B16,6%2.217
C26,7%3.579
D10,2%1.359
E6,6%882
F3,0%396
G2,1%278
Totaal gelabeld100%13.382
Energielabels Swanendrif-Zuid vergeleken met Zwijndrecht
LabelStavenSwanendrif-ZuidZwijndrecht
A++++0,0%0,3%
A+++0,9%1,8%
A++0,0%0,3%
A+3,5%3,7%
A18,3%28,9%
B18,3%16,6%
C40,0%26,7%
D13,0%10,2%
E1,7%6,6%
F0,9%3,0%
G3,5%2,1%

Swanendrif-Zuid Zwijndrecht

Deze verdeling gaat over de 68,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Swanendrif-Zuid vergeleken met Zwijndrecht
BouwperiodeStavenSwanendrif-ZuidZwijndrecht
vóór 19457,0%5,2%
1945–19645,2%22,9%
1965–197422,6%28,2%
1975–199133,9%29,1%
1992–20051,7%6,6%
2006–201428,7%3,6%
2015 en later0,9%4,3%

Swanendrif-Zuid Zwijndrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 33,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Swanendrif-Zuid vergeleken met Zwijndrecht
WoningtypeStavenSwanendrif-ZuidZwijndrecht
Vrijstaand9,6%2,6%
Twee-onder-een-kap26,1%12,0%
Hoekwoning6,1%7,2%
Tussenwoning6,1%30,5%
Appartement52,2%47,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Swanendrif-Zuid Zwijndrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
43
25,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 30,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
162 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Walburg

Alle buurten in Zwijndrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.