Groenpeil

Bagijneweide in Zwolle

Buurt in wijk Wijk 11 Diezerpoort, gemeente Zwolle, postcodegebied 8021. 870 inwoners in 494 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 290 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,6%.

Woningen
494
CBS 2025
Inwoners
870
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 374.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
61,7%
EP-Online, 290 gelabeld
Dekking energielabels
58,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bagijneweide
Labelverdeling Bagijneweide
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+2,4%7
A39,0%113
B20,0%58
C16,2%47
D8,3%24
E5,9%17
F2,1%6
G5,9%17
Totaal gelabeld100%290
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%1.259
A+++3,5%1.499
A++2,0%831
A+5,1%2.176
A38,3%16.293
B17,7%7.544
C17,7%7.519
D5,7%2.415
E3,6%1.520
F1,8%784
G1,6%672
Totaal gelabeld100%42.512
Energielabels Bagijneweide vergeleken met Zwolle
LabelStavenBagijneweideZwolle
A++++0,3%3,0%
A+++0,0%3,5%
A++0,0%2,0%
A+2,4%5,1%
A39,0%38,3%
B20,0%17,7%
C16,2%17,7%
D8,3%5,7%
E5,9%3,6%
F2,1%1,8%
G5,9%1,6%

Bagijneweide Zwolle

Deze verdeling gaat over de 58,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bagijneweide vergeleken met Zwolle
BouwperiodeStavenBagijneweideZwolle
vóór 194552,4%12,9%
1945–19645,5%10,3%
1965–19740,3%12,8%
1975–19917,2%23,1%
1992–200523,8%17,2%
2006–201410,0%11,7%
2015 en later0,7%12,1%

Bagijneweide Zwolle

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 52,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bagijneweide vergeleken met Zwolle
WoningtypeStavenBagijneweideZwolle
Vrijstaand0,3%4,7%
Twee-onder-een-kap2,4%12,7%
Hoekwoning3,8%6,8%
Tussenwoning17,2%33,9%
Appartement70,7%41,8%
Onbekend type5,5%0,2%

Bagijneweide Zwolle

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
34
6,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
132 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 11 Diezerpoort

Alle buurten in Zwolle

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.