Groenpeil

Gerenbroek in Zwolle

Buurt in wijk Wijk 51 Ittersum, gemeente Zwolle, postcodegebied 8014. 3.045 inwoners in 1.192 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 633 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,6%.

Woningen
1.192
CBS 2025
Inwoners
3.045
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 381.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
60,0%
EP-Online, 633 gelabeld
Dekking energielabels
53,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Gerenbroek
Labelverdeling Gerenbroek
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%2
A+0,2%1
A19,3%122
B40,3%255
C37,4%237
D2,4%15
E0,2%1
Totaal gelabeld100%633
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%1.259
A+++3,5%1.499
A++2,0%831
A+5,1%2.176
A38,3%16.293
B17,7%7.544
C17,7%7.519
D5,7%2.415
E3,6%1.520
F1,8%784
G1,6%672
Totaal gelabeld100%42.512
Energielabels Gerenbroek vergeleken met Zwolle
LabelStavenGerenbroekZwolle
A++++0,0%3,0%
A+++0,3%3,5%
A++0,0%2,0%
A+0,2%5,1%
A19,3%38,3%
B40,3%17,7%
C37,4%17,7%
D2,4%5,7%
E0,2%3,6%
F0,0%1,8%
G0,0%1,6%

Gerenbroek Zwolle

Deze verdeling gaat over de 53,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Gerenbroek vergeleken met Zwolle
BouwperiodeStavenGerenbroekZwolle
vóór 19450,0%12,9%
1945–19640,0%10,3%
1965–19740,0%12,8%
1975–1991100,0%23,1%
1992–20050,0%17,2%
2006–20140,0%11,7%
2015 en later0,0%12,1%

Gerenbroek Zwolle

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Gerenbroek vergeleken met Zwolle
WoningtypeStavenGerenbroekZwolle
Vrijstaand2,8%4,7%
Twee-onder-een-kap32,5%12,7%
Hoekwoning7,3%6,8%
Tussenwoning57,3%33,9%
Appartement0,0%41,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Gerenbroek Zwolle

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
539
45,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.731 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 51 Ittersum

Alle buurten in Zwolle

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.