Groenpeil

Oud-Westenholte in Zwolle

Buurt in wijk Wijk 21 Westenholte, gemeente Zwolle, postcodegebied 8042. 2.570 inwoners in 1.051 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 590 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,6%.

Woningen
1.051
CBS 2025
Inwoners
2.570
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 423.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
63,9%
EP-Online, 590 gelabeld
Dekking energielabels
56,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oud-Westenholte
Labelverdeling Oud-Westenholte
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++4,1%24
A++0,5%3
A+9,8%58
A39,0%230
B10,3%61
C20,5%121
D7,3%43
E4,1%24
F2,7%16
G1,5%9
Totaal gelabeld100%590
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%1.259
A+++3,5%1.499
A++2,0%831
A+5,1%2.176
A38,3%16.293
B17,7%7.544
C17,7%7.519
D5,7%2.415
E3,6%1.520
F1,8%784
G1,6%672
Totaal gelabeld100%42.512
Energielabels Oud-Westenholte vergeleken met Zwolle
LabelStavenOud-WestenholteZwolle
A++++0,2%3,0%
A+++4,1%3,5%
A++0,5%2,0%
A+9,8%5,1%
A39,0%38,3%
B10,3%17,7%
C20,5%17,7%
D7,3%5,7%
E4,1%3,6%
F2,7%1,8%
G1,5%1,6%

Oud-Westenholte Zwolle

Deze verdeling gaat over de 56,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oud-Westenholte vergeleken met Zwolle
BouwperiodeStavenOud-WestenholteZwolle
vóór 19458,1%12,9%
1945–196428,0%10,3%
1965–197422,7%12,8%
1975–19911,4%23,1%
1992–20059,3%17,2%
2006–201426,4%11,7%
2015 en later4,1%12,1%

Oud-Westenholte Zwolle

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 28,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oud-Westenholte vergeleken met Zwolle
WoningtypeStavenOud-WestenholteZwolle
Vrijstaand15,9%4,7%
Twee-onder-een-kap25,8%12,7%
Hoekwoning11,9%6,8%
Tussenwoning23,4%33,9%
Appartement23,1%41,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Oud-Westenholte Zwolle

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
361
34,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.345 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 21 Westenholte

Alle buurten in Zwolle

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.