Groenpeil

Veldhoek in Zwolle

Buurt in wijk Wijk 40 Berkum, gemeente Zwolle, postcodegebied 8024 en postcodegebied 8025. 280 inwoners in 107 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 46 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,6%.

Woningen
107
CBS 2025
Inwoners
280
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 909.000
CBS 2025, gemeente € 375.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
30,4%
EP-Online, 46 gelabeld
Dekking energielabels
43,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veldhoek
Labelverdeling Veldhoek
LabelAandeelWoningen
A+++4,3%2
A++4,3%2
A+2,2%1
A15,2%7
B4,3%2
C21,7%10
D13,0%6
E4,3%2
F10,9%5
G19,6%9
Totaal gelabeld100%46
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
Ter vergelijking: gemeente Zwolle
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%1.259
A+++3,5%1.499
A++2,0%831
A+5,1%2.176
A38,3%16.293
B17,7%7.544
C17,7%7.519
D5,7%2.415
E3,6%1.520
F1,8%784
G1,6%672
Totaal gelabeld100%42.512
Energielabels Veldhoek vergeleken met Zwolle
LabelStavenVeldhoekZwolle
A++++0,0%3,0%
A+++4,3%3,5%
A++4,3%2,0%
A+2,2%5,1%
A15,2%38,3%
B4,3%17,7%
C21,7%17,7%
D13,0%5,7%
E4,3%3,6%
F10,9%1,8%
G19,6%1,6%

Veldhoek Zwolle

Deze verdeling gaat over de 43,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veldhoek vergeleken met Zwolle
BouwperiodeStavenVeldhoekZwolle
vóór 194547,8%12,9%
1945–196410,9%10,3%
1965–197413,0%12,8%
1975–199110,9%23,1%
1992–20052,2%17,2%
2006–201410,9%11,7%
2015 en later4,3%12,1%

Veldhoek Zwolle

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 47,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veldhoek vergeleken met Zwolle
WoningtypeStavenVeldhoekZwolle
Vrijstaand71,7%4,7%
Twee-onder-een-kap28,3%12,7%
Hoekwoning0,0%6,8%
Tussenwoning0,0%33,9%
Appartement0,0%41,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Veldhoek Zwolle

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
27
25,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
175 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 40 Berkum

Alle buurten in Zwolle

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.