Groenpeil

Dinxperlo Noord in Aalten

Buurt in wijk Wijk 04 Dinxperlo, gemeente Aalten, postcodegebied 7091. 1.740 inwoners in 837 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 470 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,0%.

Woningen
837
CBS 2025
Inwoners
1.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 339.000
CBS 2025, gemeente € 344.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
59,8%
EP-Online, 470 gelabeld
Dekking energielabels
56,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dinxperlo Noord
Labelverdeling Dinxperlo Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%2
A++0,2%1
A+0,4%2
A25,1%118
B33,6%158
C30,0%141
D4,9%23
E1,9%9
F2,1%10
G1,3%6
Totaal gelabeld100%470
Ter vergelijking: gemeente Aalten
Ter vergelijking: gemeente Aalten
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%107
A+++2,1%139
A++1,2%81
A+1,3%83
A24,1%1.582
B19,7%1.293
C26,6%1.746
D9,0%591
E5,7%371
F4,0%264
G4,7%308
Totaal gelabeld100%6.565
Energielabels Dinxperlo Noord vergeleken met Aalten
LabelStavenDinxperlo NoordAalten
A++++0,0%1,6%
A+++0,4%2,1%
A++0,2%1,2%
A+0,4%1,3%
A25,1%24,1%
B33,6%19,7%
C30,0%26,6%
D4,9%9,0%
E1,9%5,7%
F2,1%4,0%
G1,3%4,7%

Dinxperlo Noord Aalten

Deze verdeling gaat over de 56,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dinxperlo Noord vergeleken met Aalten
BouwperiodeStavenDinxperlo NoordAalten
vóór 19454,7%14,9%
1945–19643,0%16,3%
1965–197446,4%17,2%
1975–199111,3%25,3%
1992–200530,2%14,5%
2006–20144,5%6,9%
2015 en later0,0%4,8%

Dinxperlo Noord Aalten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 46,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dinxperlo Noord vergeleken met Aalten
WoningtypeStavenDinxperlo NoordAalten
Vrijstaand26,4%21,7%
Twee-onder-een-kap27,9%27,8%
Hoekwoning7,4%9,9%
Tussenwoning19,4%21,4%
Appartement17,4%19,0%
Onbekend type1,5%0,2%

Dinxperlo Noord Aalten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
253
30,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.088 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Dinxperlo

Alle buurten in Aalten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.