Verspreide huizen Dinxperlo in Aalten
Buurt in wijk Wijk 04 Dinxperlo, gemeente Aalten, postcodegebied 7091 en postcodegebied 7095. 275 inwoners in 111 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 34 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,0%.
- Woningen
- 111
- CBS 2025
- Inwoners
- 275
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 559.000
- CBS 2025, gemeente € 344.000
- Koopwoningen
- 90,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 41,2%
- EP-Online, 34 gelabeld
- Dekking energielabels
- 30,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,9% | 1 |
| A+++ | 2,9% | 1 |
| A++ | 8,8% | 3 |
| A+ | 2,9% | 1 |
| A | 11,8% | 4 |
| B | 11,8% | 4 |
| C | 23,5% | 8 |
| D | 2,9% | 1 |
| E | 8,8% | 3 |
| F | 2,9% | 1 |
| G | 20,6% | 7 |
| Totaal gelabeld | 100% | 34 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,6% | 107 |
| A+++ | 2,1% | 139 |
| A++ | 1,2% | 81 |
| A+ | 1,3% | 83 |
| A | 24,1% | 1.582 |
| B | 19,7% | 1.293 |
| C | 26,6% | 1.746 |
| D | 9,0% | 591 |
| E | 5,7% | 371 |
| F | 4,0% | 264 |
| G | 4,7% | 308 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.565 |
| Label | Staven | Verspreide huizen Dinxperlo | Aalten |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,9% | 1,6% | |
| A+++ | 2,9% | 2,1% | |
| A++ | 8,8% | 1,2% | |
| A+ | 2,9% | 1,3% | |
| A | 11,8% | 24,1% | |
| B | 11,8% | 19,7% | |
| C | 23,5% | 26,6% | |
| D | 2,9% | 9,0% | |
| E | 8,8% | 5,7% | |
| F | 2,9% | 4,0% | |
| G | 20,6% | 4,7% |
Verspreide huizen Dinxperlo Aalten
Deze verdeling gaat over de 30,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Verspreide huizen Dinxperlo | Aalten |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 61,8% | 14,9% | |
| 1945–1964 | 8,8% | 16,3% | |
| 1965–1974 | 5,9% | 17,2% | |
| 1975–1991 | 2,9% | 25,3% | |
| 1992–2005 | 8,8% | 14,5% | |
| 2006–2014 | 2,9% | 6,9% | |
| 2015 en later | 8,8% | 4,8% |
Verspreide huizen Dinxperlo Aalten
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Vooroorlogse bouw
Grootste groep in deze buurt: 61,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.
Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Verspreide huizen Dinxperlo | Aalten |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 70,6% | 21,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 26,5% | 27,8% | |
| Hoekwoning | 2,9% | 9,9% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 21,4% | |
| Appartement | 0,0% | 19,0% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,2% |
Verspreide huizen Dinxperlo Aalten
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 54
- 48,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,7 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 349 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 04 Dinxperlo
- De Heurne-kern 164 woningen
- Dinxperlo Centrum/Oost 1.465 woningen
- Dinxperlo Noord 837 woningen
- Dinxperlo West 1.026 woningen
- Verspreide huizen De Heurne 265 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 30,6% (34 van 111 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.