Groenpeil

Dinxperlo West in Aalten

Buurt in wijk Wijk 04 Dinxperlo, gemeente Aalten, postcodegebied 7091. 2.385 inwoners in 1.026 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 568 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,3%.

Woningen
1.026
CBS 2025
Inwoners
2.385
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 321.000
CBS 2025, gemeente € 344.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
44,9%
EP-Online, 568 gelabeld
Dekking energielabels
55,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dinxperlo West
Labelverdeling Dinxperlo West
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%2
A+++0,9%5
A++0,2%1
A+1,1%6
A21,0%119
B21,5%122
C46,3%263
D5,1%29
E2,3%13
F0,9%5
G0,5%3
Totaal gelabeld100%568
Ter vergelijking: gemeente Aalten
Ter vergelijking: gemeente Aalten
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%107
A+++2,1%141
A++1,3%84
A+1,4%92
A24,0%1.587
B19,8%1.312
C26,6%1.757
D9,1%599
E5,5%363
F4,0%262
G4,6%306
Totaal gelabeld100%6.610
Energielabels Dinxperlo West vergeleken met Aalten
LabelStavenDinxperlo WestAalten
A++++0,4%1,6%
A+++0,9%2,1%
A++0,2%1,3%
A+1,1%1,4%
A21,0%24,0%
B21,5%19,8%
C46,3%26,6%
D5,1%9,1%
E2,3%5,5%
F0,9%4,0%
G0,5%4,6%

Dinxperlo West Aalten

Deze verdeling gaat over de 55,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dinxperlo West vergeleken met Aalten
BouwperiodeStavenDinxperlo WestAalten
vóór 19452,6%15,0%
1945–19647,0%16,2%
1965–197411,4%17,3%
1975–199172,2%25,3%
1992–20053,0%14,4%
2006–20142,1%7,0%
2015 en later1,6%4,9%

Dinxperlo West Aalten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 72,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dinxperlo West vergeleken met Aalten
WoningtypeStavenDinxperlo WestAalten
Vrijstaand15,5%21,8%
Twee-onder-een-kap35,2%27,4%
Hoekwoning9,2%10,2%
Tussenwoning35,6%21,2%
Appartement4,6%19,2%
Onbekend type0,0%0,2%

Dinxperlo West Aalten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
369
36,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.496 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
42 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Dinxperlo

Alle buurten in Aalten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.