Groenpeil

Markenbinnen in Alkmaar

Buurt in wijk Graft-De Rijp, gemeente Alkmaar, postcodegebied 1536. 310 inwoners in 132 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 71 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
132
CBS 2025
Inwoners
310
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 556.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
45,1%
EP-Online, 71 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Markenbinnen
Labelverdeling Markenbinnen
LabelAandeelWoningen
A+++2,8%2
A19,7%14
B22,5%16
C29,6%21
D9,9%7
E4,2%3
F7,0%5
G4,2%3
Totaal gelabeld100%71
Ter vergelijking: gemeente Alkmaar
Ter vergelijking: gemeente Alkmaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%129
A+++2,9%1.048
A++4,5%1.630
A+5,7%2.063
A27,6%10.016
B16,2%5.890
C26,5%9.614
D7,3%2.649
E4,0%1.451
F2,5%894
G2,4%884
Totaal gelabeld100%36.268
Energielabels Markenbinnen vergeleken met Alkmaar
LabelStavenMarkenbinnenAlkmaar
A++++0,0%0,4%
A+++2,8%2,9%
A++0,0%4,5%
A+0,0%5,7%
A19,7%27,6%
B22,5%16,2%
C29,6%26,5%
D9,9%7,3%
E4,2%4,0%
F7,0%2,5%
G4,2%2,4%

Markenbinnen Alkmaar

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Markenbinnen vergeleken met Alkmaar
BouwperiodeStavenMarkenbinnenAlkmaar
vóór 194519,7%14,3%
1945–196412,7%10,3%
1965–197412,7%17,3%
1975–199126,8%31,3%
1992–200526,8%11,5%
2006–20140,0%6,8%
2015 en later1,4%8,5%

Markenbinnen Alkmaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Markenbinnen vergeleken met Alkmaar
WoningtypeStavenMarkenbinnenAlkmaar
Vrijstaand49,3%4,8%
Twee-onder-een-kap32,4%11,0%
Hoekwoning5,6%6,7%
Tussenwoning9,9%30,1%
Appartement2,8%46,7%
Onbekend type0,0%0,7%

Markenbinnen Alkmaar

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
52
39,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
179 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Graft-De Rijp

Alle buurten in Alkmaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.