Groenpeil

De Oude Wereld-West in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Kerk en Zanen, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2408. 1.500 inwoners in 571 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 360 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
571
CBS 2025
Inwoners
1.500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 412.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
96,9%
EP-Online, 360 gelabeld
Dekking energielabels
63,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Oude Wereld-West
Labelverdeling De Oude Wereld-West
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%3
A+8,6%31
A52,5%189
B35,0%126
C3,1%11
Totaal gelabeld100%360
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.271
A++2,0%668
A+2,8%928
A30,0%10.110
B17,5%5.902
C25,3%8.520
D7,4%2.491
E4,8%1.615
F2,3%771
G2,3%782
Totaal gelabeld100%33.700
Energielabels De Oude Wereld-West vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenDe Oude Wereld-WestAlphen aan den Rijn
A++++0,0%1,9%
A+++0,8%3,8%
A++0,0%2,0%
A+8,6%2,8%
A52,5%30,0%
B35,0%17,5%
C3,1%25,3%
D0,0%7,4%
E0,0%4,8%
F0,0%2,3%
G0,0%2,3%

De Oude Wereld-West Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 63,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Oude Wereld-West vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenDe Oude Wereld-WestAlphen aan den Rijn
vóór 19450,0%6,8%
1945–19640,0%12,0%
1965–19740,0%20,2%
1975–19910,0%28,2%
1992–2005100,0%11,9%
2006–20140,0%10,2%
2015 en later0,0%10,6%

De Oude Wereld-West Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Oude Wereld-West vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenDe Oude Wereld-WestAlphen aan den Rijn
Vrijstaand0,8%6,2%
Twee-onder-een-kap15,3%12,5%
Hoekwoning8,9%7,3%
Tussenwoning48,9%30,7%
Appartement26,1%43,2%
Onbekend type0,0%0,2%

De Oude Wereld-West Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
158
27,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
601 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kerk en Zanen

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.