Groenpeil

Evenaar-West in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Kerk en Zanen, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2408. 1.960 inwoners in 783 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 454 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
783
CBS 2025
Inwoners
1.960
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 459.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
83,3%
EP-Online, 454 gelabeld
Dekking energielabels
58,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Evenaar-West
Labelverdeling Evenaar-West
LabelAandeelWoningen
A++0,9%4
A+0,4%2
A37,9%172
B44,1%200
C16,7%76
Totaal gelabeld100%454
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.285
A++2,0%683
A+3,0%1.003
A30,1%10.115
B17,7%5.958
C25,0%8.402
D7,2%2.428
E4,7%1.572
F2,2%742
G2,3%757
Totaal gelabeld100%33.587
Energielabels Evenaar-West vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenEvenaar-WestAlphen aan den Rijn
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%3,8%
A++0,9%2,0%
A+0,4%3,0%
A37,9%30,1%
B44,1%17,7%
C16,7%25,0%
D0,0%7,2%
E0,0%4,7%
F0,0%2,2%
G0,0%2,3%

Evenaar-West Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 58,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Evenaar-West vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenEvenaar-WestAlphen aan den Rijn
vóór 19450,2%6,9%
1945–19640,0%12,0%
1965–19740,0%20,3%
1975–199147,8%28,4%
1992–200551,8%11,9%
2006–20140,2%10,1%
2015 en later0,0%10,4%

Evenaar-West Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 51,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Evenaar-West vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenEvenaar-WestAlphen aan den Rijn
Vrijstaand4,2%6,2%
Twee-onder-een-kap25,1%12,3%
Hoekwoning7,5%7,6%
Tussenwoning44,3%30,8%
Appartement18,9%43,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Evenaar-West Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
312
39,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.056 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Kerk en Zanen

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.