Groenpeil

Vogelbuurt in Alphen aan den Rijn

Buurt in wijk Boskoop, gemeente Alphen aan den Rijn, postcodegebied 2771. 1.230 inwoners in 481 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 288 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
481
CBS 2025
Inwoners
1.230
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 372.000
CBS 2025, gemeente € 397.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
34,7%
EP-Online, 288 gelabeld
Dekking energielabels
59,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelbuurt
Labelverdeling Vogelbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,7%2
A+1,7%5
A11,8%34
B20,5%59
C44,8%129
D14,6%42
E3,1%9
F1,7%5
G1,0%3
Totaal gelabeld100%288
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
Ter vergelijking: gemeente Alphen aan den Rijn
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%642
A+++3,8%1.271
A++2,0%668
A+2,8%928
A30,0%10.110
B17,5%5.902
C25,3%8.520
D7,4%2.491
E4,8%1.615
F2,3%771
G2,3%782
Totaal gelabeld100%33.700
Energielabels Vogelbuurt vergeleken met Alphen aan den Rijn
LabelStavenVogelbuurtAlphen aan den Rijn
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%3,8%
A++0,7%2,0%
A+1,7%2,8%
A11,8%30,0%
B20,5%17,5%
C44,8%25,3%
D14,6%7,4%
E3,1%4,8%
F1,7%2,3%
G1,0%2,3%

Vogelbuurt Alphen aan den Rijn

Deze verdeling gaat over de 59,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelbuurt vergeleken met Alphen aan den Rijn
BouwperiodeStavenVogelbuurtAlphen aan den Rijn
vóór 19454,9%6,8%
1945–19640,7%12,0%
1965–197491,0%20,2%
1975–19912,4%28,2%
1992–20051,0%11,9%
2006–20140,0%10,2%
2015 en later0,0%10,6%

Vogelbuurt Alphen aan den Rijn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 91,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelbuurt vergeleken met Alphen aan den Rijn
WoningtypeStavenVogelbuurtAlphen aan den Rijn
Vrijstaand3,8%6,2%
Twee-onder-een-kap18,4%12,5%
Hoekwoning13,9%7,3%
Tussenwoning48,6%30,7%
Appartement15,3%43,2%
Onbekend type0,0%0,2%

Vogelbuurt Alphen aan den Rijn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
169
35,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
572 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Boskoop

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.