Groenpeil

Postcodegebied 2771 Alphen aan den Rijn

Postcodegebied 2771 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Alphen aan den Rijn, gemeente Alphen aan den Rijn. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2771 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
4.945
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 420.154
CBS 2025
Label A of B
51,5%
EP-Online, 4.945 gelabeld
Publieke laadpunten
92
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 2771
Labelverdeling postcodegebied 2771
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%108
A+++5,1%254
A++0,6%32
A+1,3%63
A22,9%1.133
B19,4%957
C27,0%1.335
D9,8%484
E5,6%275
F3,2%160
G2,9%144
Totaal gelabeld100%4.945
Energielabels in postcodegebied 2771
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++2,2%108
A+++5,1%254
A++0,6%32
A+1,3%63
A22,9%1.133
B19,4%957
C27,0%1.335
D9,8%484
E5,6%275
F3,2%160
G2,9%144

Deze verdeling gaat over 4.945 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 2771
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194513,7%678
1945–196413,1%646
1965–197418,7%927
1975–199125,9%1.279
1992–20057,3%363
2006–20148,6%426
2015 en later12,7%626

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 2771

Alle buurten in Alphen aan den Rijn

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.