Groenpeil

Buitengebied Alphen in Alphen-Chaam

Buurt in wijk Alphen, gemeente Alphen-Chaam, postcodegebied 5131. 865 inwoners in 309 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 94 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,6%.

Woningen
309
CBS 2025
Inwoners
865
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 579.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
31,9%
EP-Online, 94 gelabeld
Dekking energielabels
30,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Alphen
Labelverdeling Buitengebied Alphen
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%1
A+++1,1%1
A++1,1%1
A+2,1%2
A20,2%19
B6,4%6
C19,1%18
D16,0%15
E8,5%8
F10,6%10
G13,8%13
Totaal gelabeld100%94
Ter vergelijking: gemeente Alphen-Chaam
Ter vergelijking: gemeente Alphen-Chaam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%18
A+++4,8%116
A++2,1%51
A+2,9%70
A28,3%690
B17,8%433
C23,1%563
D7,9%193
E4,1%101
F3,6%87
G4,6%113
Totaal gelabeld100%2.435
Energielabels Buitengebied Alphen vergeleken met Alphen-Chaam
LabelStavenBuitengebied AlphenAlphen-Chaam
A++++1,1%0,7%
A+++1,1%4,8%
A++1,1%2,1%
A+2,1%2,9%
A20,2%28,3%
B6,4%17,8%
C19,1%23,1%
D16,0%7,9%
E8,5%4,1%
F10,6%3,6%
G13,8%4,6%

Buitengebied Alphen Alphen-Chaam

Deze verdeling gaat over de 30,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Alphen vergeleken met Alphen-Chaam
BouwperiodeStavenBuitengebied AlphenAlphen-Chaam
vóór 194534,0%9,8%
1945–196421,3%9,4%
1965–197411,7%17,0%
1975–19919,6%21,6%
1992–200511,7%14,0%
2006–20144,3%19,8%
2015 en later7,4%8,4%

Buitengebied Alphen Alphen-Chaam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Alphen vergeleken met Alphen-Chaam
WoningtypeStavenBuitengebied AlphenAlphen-Chaam
Vrijstaand86,2%36,8%
Twee-onder-een-kap8,5%29,4%
Hoekwoning0,0%4,9%
Tussenwoning0,0%11,7%
Appartement0,0%14,2%
Onbekend type5,3%3,1%

Buitengebied Alphen Alphen-Chaam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
65
21,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
551 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Alphen

Alle buurten in Alphen-Chaam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.