Groenpeil

Noordoost Alphen in Alphen-Chaam

Buurt in wijk Alphen, gemeente Alphen-Chaam, postcodegebied 5131. 1.205 inwoners in 513 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 305 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 86,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,6%.

Woningen
513
CBS 2025
Inwoners
1.205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 431.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
86,9%
EP-Online, 305 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noordoost Alphen
Labelverdeling Noordoost Alphen
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%9
A+++20,0%61
A++1,3%4
A+3,0%9
A38,7%118
B21,0%64
C8,2%25
D1,6%5
E0,7%2
F1,0%3
G1,6%5
Totaal gelabeld100%305
Ter vergelijking: gemeente Alphen-Chaam
Ter vergelijking: gemeente Alphen-Chaam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%18
A+++4,8%116
A++2,1%51
A+2,9%70
A28,3%690
B17,8%433
C23,1%563
D7,9%193
E4,1%101
F3,6%87
G4,6%113
Totaal gelabeld100%2.435
Energielabels Noordoost Alphen vergeleken met Alphen-Chaam
LabelStavenNoordoost AlphenAlphen-Chaam
A++++3,0%0,7%
A+++20,0%4,8%
A++1,3%2,1%
A+3,0%2,9%
A38,7%28,3%
B21,0%17,8%
C8,2%23,1%
D1,6%7,9%
E0,7%4,1%
F1,0%3,6%
G1,6%4,6%

Noordoost Alphen Alphen-Chaam

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordoost Alphen vergeleken met Alphen-Chaam
BouwperiodeStavenNoordoost AlphenAlphen-Chaam
vóór 19455,2%9,8%
1945–19641,6%9,4%
1965–19741,0%17,0%
1975–199113,8%21,6%
1992–200523,9%14,0%
2006–201430,5%19,8%
2015 en later23,9%8,4%

Noordoost Alphen Alphen-Chaam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 30,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noordoost Alphen vergeleken met Alphen-Chaam
WoningtypeStavenNoordoost AlphenAlphen-Chaam
Vrijstaand17,0%36,8%
Twee-onder-een-kap39,3%29,4%
Hoekwoning11,8%4,9%
Tussenwoning16,4%11,7%
Appartement15,4%14,2%
Onbekend type0,0%3,1%

Noordoost Alphen Alphen-Chaam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
145
28,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
682 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Alphen

Alle buurten in Alphen-Chaam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.