Alpen Rondwegbuurt in Amstelveen
Buurt in wijk Groenelaan, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1186. 1.620 inwoners in 714 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 525 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.
- Woningen
- 714
- CBS 2025
- Inwoners
- 1.620
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 442.000
- CBS 2025, gemeente € 568.000
- Koopwoningen
- 17,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 65,9%
- EP-Online, 525 gelabeld
- Dekking energielabels
- 73,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+ | 0,2% | 1 |
| A | 44,2% | 232 |
| B | 21,5% | 113 |
| C | 31,0% | 163 |
| D | 2,1% | 11 |
| E | 0,8% | 4 |
| F | 0,2% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 525 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 143 |
| A+++ | 4,4% | 1.233 |
| A++ | 3,1% | 876 |
| A+ | 5,6% | 1.558 |
| A | 31,6% | 8.856 |
| B | 16,8% | 4.712 |
| C | 19,1% | 5.368 |
| D | 9,2% | 2.579 |
| E | 5,9% | 1.658 |
| F | 2,4% | 662 |
| G | 1,5% | 415 |
| Totaal gelabeld | 100% | 28.060 |
| Label | Staven | Alpen Rondwegbuurt | Amstelveen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,5% | |
| A+++ | 0,0% | 4,4% | |
| A++ | 0,0% | 3,1% | |
| A+ | 0,2% | 5,6% | |
| A | 44,2% | 31,6% | |
| B | 21,5% | 16,8% | |
| C | 31,0% | 19,1% | |
| D | 2,1% | 9,2% | |
| E | 0,8% | 5,9% | |
| F | 0,2% | 2,4% | |
| G | 0,0% | 1,5% |
Alpen Rondwegbuurt Amstelveen
Deze verdeling gaat over de 73,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Alpen Rondwegbuurt | Amstelveen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 6,5% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 21,1% | |
| 1965–1974 | 99,8% | 25,3% | |
| 1975–1991 | 0,2% | 18,2% | |
| 1992–2005 | 0,0% | 10,1% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 9,6% | |
| 2015 en later | 0,0% | 9,1% |
Alpen Rondwegbuurt Amstelveen
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Groeikernen en flats
Grootste groep in deze buurt: 99,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.
Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Alpen Rondwegbuurt | Amstelveen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,2% | 2,6% | |
| Twee-onder-een-kap | 1,5% | 7,0% | |
| Hoekwoning | 2,9% | 5,3% | |
| Tussenwoning | 16,8% | 25,6% | |
| Appartement | 78,7% | 59,4% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,0% |
Alpen Rondwegbuurt Amstelveen
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 14,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 46
- 6,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 145 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 7
- 14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Groenelaan
- In de Wolkenbuurt 626 woningen
- Kringloopbuurt 1.127 woningen
- Langerhuize 955 woningen
- Watercirkelbuurt 1.018 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 73,5% (525 van 714 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.