Groenpeil

Langerhuize in Amstelveen

Buurt in wijk Groenelaan, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1186. 1.450 inwoners in 955 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 752 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
955
CBS 2025
Inwoners
1.450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 436.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
8,0%
CBS 2025
Label A of B
65,8%
EP-Online, 752 gelabeld
Dekking energielabels
78,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Langerhuize
Labelverdeling Langerhuize
LabelAandeelWoningen
A+++1,3%10
A++4,9%37
A+26,6%200
A32,7%246
B0,3%2
C2,0%15
D21,7%163
E10,4%78
F0,1%1
Totaal gelabeld100%752
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%144
A+++5,0%1.404
A++3,2%904
A+5,7%1.617
A31,7%8.933
B16,8%4.743
C18,9%5.336
D8,7%2.452
E5,7%1.601
F2,3%638
G1,4%404
Totaal gelabeld100%28.176
Energielabels Langerhuize vergeleken met Amstelveen
LabelStavenLangerhuizeAmstelveen
A++++0,0%0,5%
A+++1,3%5,0%
A++4,9%3,2%
A+26,6%5,7%
A32,7%31,7%
B0,3%16,8%
C2,0%18,9%
D21,7%8,7%
E10,4%5,7%
F0,1%2,3%
G0,0%1,4%

Langerhuize Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 78,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Langerhuize vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenLangerhuizeAmstelveen
vóór 19450,0%6,5%
1945–19640,0%21,0%
1965–197430,9%25,0%
1975–19910,0%18,2%
1992–20050,0%10,1%
2006–201430,9%9,6%
2015 en later38,3%9,6%

Langerhuize Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 38,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Langerhuize vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenLangerhuizeAmstelveen
Vrijstaand0,0%2,6%
Twee-onder-een-kap0,0%6,9%
Hoekwoning0,0%5,4%
Tussenwoning0,0%25,5%
Appartement100,0%59,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Langerhuize Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
1,0%
CBS 2024
Installaties
7
0,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
240 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
82 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Groenelaan

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.