Groenpeil

Watercirkelbuurt in Amstelveen

Buurt in wijk Groenelaan, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1186. 2.325 inwoners in 1.018 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 931 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.

Woningen
1.018
CBS 2025
Inwoners
2.325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 455.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
24,0%
CBS 2025
Label A of B
64,4%
EP-Online, 931 gelabeld
Dekking energielabels
91,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Watercirkelbuurt
Labelverdeling Watercirkelbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A+16,6%155
A28,4%264
B19,3%180
C17,4%162
D11,5%107
E3,9%36
F1,9%18
G0,9%8
Totaal gelabeld100%931
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%143
A+++4,4%1.233
A++3,1%876
A+5,6%1.558
A31,6%8.856
B16,8%4.712
C19,1%5.368
D9,2%2.579
E5,9%1.658
F2,4%662
G1,5%415
Totaal gelabeld100%28.060
Energielabels Watercirkelbuurt vergeleken met Amstelveen
LabelStavenWatercirkelbuurtAmstelveen
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%4,4%
A++0,1%3,1%
A+16,6%5,6%
A28,4%31,6%
B19,3%16,8%
C17,4%19,1%
D11,5%9,2%
E3,9%5,9%
F1,9%2,4%
G0,9%1,5%

Watercirkelbuurt Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 91,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Watercirkelbuurt vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenWatercirkelbuurtAmstelveen
vóór 19450,1%6,5%
1945–19640,0%21,1%
1965–197494,8%25,3%
1975–19910,0%18,2%
1992–20050,0%10,1%
2006–20140,0%9,6%
2015 en later5,0%9,1%

Watercirkelbuurt Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 94,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Watercirkelbuurt vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenWatercirkelbuurtAmstelveen
Vrijstaand1,9%2,6%
Twee-onder-een-kap2,4%7,0%
Hoekwoning2,1%5,3%
Tussenwoning12,7%25,6%
Appartement80,9%59,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Watercirkelbuurt Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
140
13,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
257 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
39 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Groenelaan

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.