Groenpeil

De Eenhoorn in Amsterdam

Buurt in wijk Frankendael, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1097. 2.640 inwoners in 1.698 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.604 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
1.698
CBS 2025
Inwoners
2.640
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 377.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
1,0%
CBS 2025
Label A of B
50,8%
EP-Online, 1.604 gelabeld
Dekking energielabels
94,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Eenhoorn
Labelverdeling De Eenhoorn
LabelAandeelWoningen
A+++3,0%48
A++11,7%188
A+10,4%167
A23,8%381
B1,9%31
C41,5%666
D2,1%34
E3,6%57
F0,3%5
G1,7%27
Totaal gelabeld100%1.604
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels De Eenhoorn vergeleken met Amsterdam
LabelStavenDe EenhoornAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++3,0%3,4%
A++11,7%4,7%
A+10,4%6,7%
A23,8%30,1%
B1,9%14,4%
C41,5%20,7%
D2,1%9,9%
E3,6%4,8%
F0,3%2,4%
G1,7%2,5%

De Eenhoorn Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 94,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Eenhoorn vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenDe EenhoornAmsterdam
vóór 19450,0%35,6%
1945–196435,2%9,7%
1965–19745,9%6,4%
1975–19910,1%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–201438,5%8,2%
2015 en later20,4%16,5%

De Eenhoorn Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Eenhoorn vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenDe EenhoornAmsterdam
Vrijstaand0,1%0,4%
Twee-onder-een-kap0,1%1,6%
Hoekwoning0,0%1,3%
Tussenwoning0,1%7,7%
Appartement99,8%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

De Eenhoorn Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
2
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Frankendael

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.