Groenpeil

Tuindorp Amstelstation in Amsterdam

Buurt in wijk Frankendael, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1097. 835 inwoners in 486 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 466 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 0,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
486
CBS 2025
Inwoners
835
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 387.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
0,0%
CBS 2025
Label A of B
0,9%
EP-Online, 466 gelabeld
Dekking energielabels
95,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Tuindorp Amstelstation
Labelverdeling Tuindorp Amstelstation
LabelAandeelWoningen
B0,9%4
C32,6%152
D28,8%134
E24,5%114
F9,9%46
G3,4%16
Totaal gelabeld100%466
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels Tuindorp Amstelstation vergeleken met Amsterdam
LabelStavenTuindorp AmstelstationAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,0%4,7%
A+0,0%6,7%
A0,0%30,1%
B0,9%14,4%
C32,6%20,7%
D28,8%9,9%
E24,5%4,8%
F9,9%2,4%
G3,4%2,5%

Tuindorp Amstelstation Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 95,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Tuindorp Amstelstation vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenTuindorp AmstelstationAmsterdam
vóór 19451,9%35,6%
1945–196497,6%9,7%
1965–19740,0%6,4%
1975–19910,4%14,5%
1992–20050,0%9,1%
2006–20140,0%8,2%
2015 en later0,0%16,5%

Tuindorp Amstelstation Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 97,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Tuindorp Amstelstation vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenTuindorp AmstelstationAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap2,4%1,6%
Hoekwoning1,5%1,3%
Tussenwoning8,8%7,7%
Appartement87,3%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

Tuindorp Amstelstation Amsterdam

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Frankendael

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.