Postcodegebied 1097 Amsterdam
Postcodegebied 1097 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1097 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 7.321
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 517.460
- CBS 2025
- Label A of B
- 50,3%
- EP-Online, 7.321 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 37
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 13 |
| A+++ | 1,9% | 141 |
| A++ | 5,5% | 401 |
| A+ | 3,6% | 263 |
| A | 21,1% | 1.544 |
| B | 18,0% | 1.319 |
| C | 29,9% | 2.190 |
| D | 9,5% | 698 |
| E | 5,8% | 423 |
| F | 2,4% | 175 |
| G | 2,1% | 154 |
| Totaal gelabeld | 100% | 7.321 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 13 | |
| A+++ | 1,9% | 141 | |
| A++ | 5,5% | 401 | |
| A+ | 3,6% | 263 | |
| A | 21,1% | 1.544 | |
| B | 18,0% | 1.319 | |
| C | 29,9% | 2.190 | |
| D | 9,5% | 698 | |
| E | 5,8% | 423 | |
| F | 2,4% | 175 | |
| G | 2,1% | 154 |
Deze verdeling gaat over 7.321 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 33,4% | 2.445 | |
| 1945–1964 | 34,3% | 2.512 | |
| 1965–1974 | 1,6% | 114 | |
| 1975–1991 | 6,0% | 439 | |
| 1992–2005 | 0,6% | 44 | |
| 2006–2014 | 9,1% | 667 | |
| 2015 en later | 15,0% | 1.100 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1097
- Betondorp 1.954 woningen
- De Eenhoorn 1.698 woningen
- De Omval 412 woningen
- De Wetbuurt 883 woningen
- Don Bosco 1.063 woningen
- Julianapark 862 woningen
- Tuindorp Amstelstation 486 woningen
- Tuindorp Frankendael 1.613 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.