Groenpeil

Oranjebuurt in Assen

Buurt in wijk Centrum, gemeente Assen, postcodegebied 9401. 920 inwoners in 537 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 574 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
537
CBS 2025
Inwoners
920
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 266.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
41,0%
CBS 2025
Label A of B
85,7%
EP-Online, 574 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oranjebuurt
Labelverdeling Oranjebuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++24,9%143
A++4,4%25
A+3,8%22
A38,0%218
B14,3%82
C8,2%47
D3,0%17
E0,9%5
F0,7%4
G1,6%9
Totaal gelabeld100%574
Ter vergelijking: gemeente Assen
Ter vergelijking: gemeente Assen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%424
A+++4,7%1.042
A++1,4%306
A+2,7%587
A36,2%7.937
B20,4%4.486
C21,5%4.730
D6,0%1.312
E2,7%589
F1,1%247
G1,3%289
Totaal gelabeld100%21.949
Energielabels Oranjebuurt vergeleken met Assen
LabelStavenOranjebuurtAssen
A++++0,3%1,9%
A+++24,9%4,7%
A++4,4%1,4%
A+3,8%2,7%
A38,0%36,2%
B14,3%20,4%
C8,2%21,5%
D3,0%6,0%
E0,9%2,7%
F0,7%1,1%
G1,6%1,3%

Oranjebuurt Assen

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oranjebuurt vergeleken met Assen
BouwperiodeStavenOranjebuurtAssen
vóór 194515,3%5,2%
1945–19641,6%10,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–199120,4%24,8%
1992–20054,2%19,0%
2006–201426,5%12,9%
2015 en later32,1%10,1%

Oranjebuurt Assen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oranjebuurt vergeleken met Assen
WoningtypeStavenOranjebuurtAssen
Vrijstaand2,1%9,4%
Twee-onder-een-kap7,3%22,8%
Hoekwoning3,1%4,6%
Tussenwoning12,0%28,1%
Appartement75,4%35,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Oranjebuurt Assen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
80
14,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
380 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Assen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.