Groenpeil

Oude Gasfabriek in Assen

Buurt in wijk Centrum, gemeente Assen, postcodegebied 9401. 235 inwoners in 115 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 45 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 15,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
115
CBS 2025
Inwoners
235
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 376.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
15,6%
EP-Online, 45 gelabeld
Dekking energielabels
39,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oude Gasfabriek
Labelverdeling Oude Gasfabriek
LabelAandeelWoningen
A+++6,7%3
A8,9%4
C20,0%9
D22,2%10
E15,6%7
F13,3%6
G13,3%6
Totaal gelabeld100%45
Ter vergelijking: gemeente Assen
Ter vergelijking: gemeente Assen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%424
A+++4,7%1.042
A++1,4%306
A+2,7%587
A36,2%7.937
B20,4%4.486
C21,5%4.730
D6,0%1.312
E2,7%589
F1,1%247
G1,3%289
Totaal gelabeld100%21.949
Energielabels Oude Gasfabriek vergeleken met Assen
LabelStavenOude GasfabriekAssen
A++++0,0%1,9%
A+++6,7%4,7%
A++0,0%1,4%
A+0,0%2,7%
A8,9%36,2%
B0,0%20,4%
C20,0%21,5%
D22,2%6,0%
E15,6%2,7%
F13,3%1,1%
G13,3%1,3%

Oude Gasfabriek Assen

Deze verdeling gaat over de 39,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oude Gasfabriek vergeleken met Assen
BouwperiodeStavenOude GasfabriekAssen
vóór 194577,8%5,2%
1945–19644,4%10,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–19912,2%24,8%
1992–20050,0%19,0%
2006–20148,9%12,9%
2015 en later6,7%10,1%

Oude Gasfabriek Assen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 77,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oude Gasfabriek vergeleken met Assen
WoningtypeStavenOude GasfabriekAssen
Vrijstaand20,0%9,4%
Twee-onder-een-kap53,3%22,8%
Hoekwoning2,2%4,6%
Tussenwoning15,6%28,1%
Appartement8,9%35,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Oude Gasfabriek Assen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
34
29,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
149 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Assen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.