Groenpeil

Norschoten in Barneveld

Buurt in wijk Wijk 54 Barneveld, gemeente Barneveld, postcodegebied 3773. 3.425 inwoners in 1.284 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 692 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
1.284
CBS 2025
Inwoners
3.425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 459.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
88,0%
EP-Online, 692 gelabeld
Dekking energielabels
53,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Norschoten
Labelverdeling Norschoten
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A+1,9%13
A42,3%293
B43,6%302
C11,0%76
D0,4%3
E0,1%1
G0,4%3
Totaal gelabeld100%692
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%197
A+++8,0%1.236
A++2,3%362
A+6,6%1.025
A36,9%5.706
B15,2%2.355
C18,8%2.908
D4,4%678
E2,4%369
F2,0%303
G2,1%330
Totaal gelabeld100%15.469
Energielabels Norschoten vergeleken met Barneveld
LabelStavenNorschotenBarneveld
A++++0,0%1,3%
A+++0,1%8,0%
A++0,0%2,3%
A+1,9%6,6%
A42,3%36,9%
B43,6%15,2%
C11,0%18,8%
D0,4%4,4%
E0,1%2,4%
F0,0%2,0%
G0,4%2,1%

Norschoten Barneveld

Deze verdeling gaat over de 53,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Norschoten vergeleken met Barneveld
BouwperiodeStavenNorschotenBarneveld
vóór 19450,3%5,2%
1945–19640,0%9,0%
1965–19740,0%12,2%
1975–199110,1%20,1%
1992–200589,0%18,3%
2006–20140,3%18,9%
2015 en later0,3%16,3%

Norschoten Barneveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 89,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Norschoten vergeleken met Barneveld
WoningtypeStavenNorschotenBarneveld
Vrijstaand8,8%16,6%
Twee-onder-een-kap27,6%18,2%
Hoekwoning5,9%10,9%
Tussenwoning28,2%29,9%
Appartement29,5%21,4%
Onbekend type0,0%2,9%

Norschoten Barneveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
406
31,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.625 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 54 Barneveld

Alle buurten in Barneveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.