Groenpeil

Vliegersveld in Barneveld

Buurt in wijk Wijk 54 Barneveld, gemeente Barneveld, postcodegebied 3771. 1.455 inwoners in 643 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 282 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
643
CBS 2025
Inwoners
1.455
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 468.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
62,4%
EP-Online, 282 gelabeld
Dekking energielabels
43,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vliegersveld
Labelverdeling Vliegersveld
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%2
A++1,1%3
A+1,8%5
A29,8%84
B29,1%82
C24,1%68
D7,8%22
E2,1%6
F1,4%4
G2,1%6
Totaal gelabeld100%282
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%197
A+++8,0%1.236
A++2,3%362
A+6,6%1.025
A36,9%5.706
B15,2%2.355
C18,8%2.908
D4,4%678
E2,4%369
F2,0%303
G2,1%330
Totaal gelabeld100%15.469
Energielabels Vliegersveld vergeleken met Barneveld
LabelStavenVliegersveldBarneveld
A++++0,0%1,3%
A+++0,7%8,0%
A++1,1%2,3%
A+1,8%6,6%
A29,8%36,9%
B29,1%15,2%
C24,1%18,8%
D7,8%4,4%
E2,1%2,4%
F1,4%2,0%
G2,1%2,1%

Vliegersveld Barneveld

Deze verdeling gaat over de 43,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vliegersveld vergeleken met Barneveld
BouwperiodeStavenVliegersveldBarneveld
vóór 19455,0%5,2%
1945–19644,6%9,0%
1965–197443,3%12,2%
1975–19916,4%20,1%
1992–200533,7%18,3%
2006–20146,0%18,9%
2015 en later1,1%16,3%

Vliegersveld Barneveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 43,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vliegersveld vergeleken met Barneveld
WoningtypeStavenVliegersveldBarneveld
Vrijstaand29,1%16,6%
Twee-onder-een-kap35,5%18,2%
Hoekwoning4,6%10,9%
Tussenwoning18,1%29,9%
Appartement12,8%21,4%
Onbekend type0,0%2,9%

Vliegersveld Barneveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
196
30,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
884 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 54 Barneveld

Alle buurten in Barneveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.