Groenpeil

Hagelkruis e.o. in Bergeijk

Buurt in wijk Wijk 00 Bergeijk 't Hof, gemeente Bergeijk, postcodegebied 5571. 1.060 inwoners in 512 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 257 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
512
CBS 2025
Inwoners
1.060
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 412.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
30,7%
EP-Online, 257 gelabeld
Dekking energielabels
50,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hagelkruis e.o.
Labelverdeling Hagelkruis e.o.
LabelAandeelWoningen
A+++1,6%4
A+1,9%5
A10,9%28
B16,3%42
C45,5%117
D12,8%33
E5,1%13
F3,9%10
G1,9%5
Totaal gelabeld100%257
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%134
A+++6,8%364
A++1,6%88
A+2,6%138
A23,6%1.267
B14,2%761
C23,3%1.248
D14,0%753
E3,7%201
F4,2%225
G3,5%188
Totaal gelabeld100%5.367
Energielabels Hagelkruis e.o. vergeleken met Bergeijk
LabelStavenHagelkruis e.o.Bergeijk
A++++0,0%2,5%
A+++1,6%6,8%
A++0,0%1,6%
A+1,9%2,6%
A10,9%23,6%
B16,3%14,2%
C45,5%23,3%
D12,8%14,0%
E5,1%3,7%
F3,9%4,2%
G1,9%3,5%

Hagelkruis e.o. Bergeijk

Deze verdeling gaat over de 50,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hagelkruis e.o. vergeleken met Bergeijk
BouwperiodeStavenHagelkruis e.o.Bergeijk
vóór 19453,9%6,0%
1945–19646,2%11,4%
1965–197458,0%16,3%
1975–199114,0%31,7%
1992–20057,4%11,9%
2006–20148,9%12,5%
2015 en later1,6%10,3%

Hagelkruis e.o. Bergeijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 58,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hagelkruis e.o. vergeleken met Bergeijk
WoningtypeStavenHagelkruis e.o.Bergeijk
Vrijstaand32,3%28,3%
Twee-onder-een-kap28,4%22,4%
Hoekwoning13,2%9,7%
Tussenwoning17,9%15,9%
Appartement8,2%9,9%
Onbekend type0,0%13,9%

Hagelkruis e.o. Bergeijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
162
31,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
720 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Bergeijk 't Hof

Alle buurten in Bergeijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.