Groenpeil

Kept e.o. in Bergeijk

Buurt in wijk Wijk 00 Bergeijk 't Hof, gemeente Bergeijk, postcodegebied 5571. 865 inwoners in 437 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 326 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
437
CBS 2025
Inwoners
865
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 375.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
56,4%
EP-Online, 326 gelabeld
Dekking energielabels
74,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kept e.o.
Labelverdeling Kept e.o.
LabelAandeelWoningen
A+++17,5%57
A++7,1%23
A+1,5%5
A14,4%47
B16,0%52
C26,1%85
D10,1%33
E3,1%10
F2,1%7
G2,1%7
Totaal gelabeld100%326
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%134
A+++6,8%364
A++1,6%88
A+2,6%138
A23,6%1.267
B14,2%761
C23,3%1.248
D14,0%753
E3,7%201
F4,2%225
G3,5%188
Totaal gelabeld100%5.367
Energielabels Kept e.o. vergeleken met Bergeijk
LabelStavenKept e.o.Bergeijk
A++++0,0%2,5%
A+++17,5%6,8%
A++7,1%1,6%
A+1,5%2,6%
A14,4%23,6%
B16,0%14,2%
C26,1%23,3%
D10,1%14,0%
E3,1%3,7%
F2,1%4,2%
G2,1%3,5%

Kept e.o. Bergeijk

Deze verdeling gaat over de 74,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kept e.o. vergeleken met Bergeijk
BouwperiodeStavenKept e.o.Bergeijk
vóór 19456,1%6,0%
1945–196411,7%11,4%
1965–197413,5%16,3%
1975–199141,4%31,7%
1992–20053,7%11,9%
2006–20140,6%12,5%
2015 en later23,0%10,3%

Kept e.o. Bergeijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kept e.o. vergeleken met Bergeijk
WoningtypeStavenKept e.o.Bergeijk
Vrijstaand14,7%28,3%
Twee-onder-een-kap15,3%22,4%
Hoekwoning16,6%9,7%
Tussenwoning24,2%15,9%
Appartement29,1%9,9%
Onbekend type0,0%13,9%

Kept e.o. Bergeijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
102
23,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
430 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Bergeijk 't Hof

Alle buurten in Bergeijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.