Groenpeil

Loo in Bergeijk

Buurt in wijk Wijk 05 Bergeijk 't Loo, gemeente Bergeijk, postcodegebied 5571. 505 inwoners in 196 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 104 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
196
CBS 2025
Inwoners
505
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 520.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
62,5%
EP-Online, 104 gelabeld
Dekking energielabels
53,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Loo
Labelverdeling Loo
LabelAandeelWoningen
A++++16,3%17
A+++9,6%10
A++2,9%3
A+2,9%3
A20,2%21
B10,6%11
C14,4%15
D11,5%12
E2,9%3
F4,8%5
G3,8%4
Totaal gelabeld100%104
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%134
A+++6,8%364
A++1,6%88
A+2,6%138
A23,6%1.267
B14,2%761
C23,3%1.248
D14,0%753
E3,7%201
F4,2%225
G3,5%188
Totaal gelabeld100%5.367
Energielabels Loo vergeleken met Bergeijk
LabelStavenLooBergeijk
A++++16,3%2,5%
A+++9,6%6,8%
A++2,9%1,6%
A+2,9%2,6%
A20,2%23,6%
B10,6%14,2%
C14,4%23,3%
D11,5%14,0%
E2,9%3,7%
F4,8%4,2%
G3,8%3,5%

Loo Bergeijk

Deze verdeling gaat over de 53,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Loo vergeleken met Bergeijk
BouwperiodeStavenLooBergeijk
vóór 194522,1%6,0%
1945–19648,7%11,4%
1965–197413,5%16,3%
1975–199111,5%31,7%
1992–20057,7%11,9%
2006–201410,6%12,5%
2015 en later26,0%10,3%

Loo Bergeijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 26,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Loo vergeleken met Bergeijk
WoningtypeStavenLooBergeijk
Vrijstaand40,4%28,3%
Twee-onder-een-kap37,5%22,4%
Hoekwoning5,8%9,7%
Tussenwoning13,5%15,9%
Appartement2,9%9,9%
Onbekend type0,0%13,9%

Loo Bergeijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
84
42,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
491 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Bergeijk 't Loo

Alle buurten in Bergeijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.