Groenpeil

Van den Tillaartstraat e.o. in Bergeijk

Buurt in wijk Wijk 05 Bergeijk 't Loo, gemeente Bergeijk, postcodegebied 5571. 380 inwoners in 170 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 77 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 88,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,3%.

Woningen
170
CBS 2025
Inwoners
380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 469.000
CBS 2025, gemeente € 477.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
88,3%
EP-Online, 77 gelabeld
Dekking energielabels
45,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Van den Tillaartstraat e.o.
Labelverdeling Van den Tillaartstraat e.o.
LabelAandeelWoningen
A+++14,3%11
A++5,2%4
A+14,3%11
A49,4%38
B5,2%4
C7,8%6
D1,3%1
F2,6%2
Totaal gelabeld100%77
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
Ter vergelijking: gemeente Bergeijk
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%134
A+++6,8%364
A++1,6%88
A+2,6%138
A23,6%1.267
B14,2%761
C23,3%1.248
D14,0%753
E3,7%201
F4,2%225
G3,5%188
Totaal gelabeld100%5.367
Energielabels Van den Tillaartstraat e.o. vergeleken met Bergeijk
LabelStavenVan den Tillaartstraat e.o.Bergeijk
A++++0,0%2,5%
A+++14,3%6,8%
A++5,2%1,6%
A+14,3%2,6%
A49,4%23,6%
B5,2%14,2%
C7,8%23,3%
D1,3%14,0%
E0,0%3,7%
F2,6%4,2%
G0,0%3,5%

Van den Tillaartstraat e.o. Bergeijk

Deze verdeling gaat over de 45,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Van den Tillaartstraat e.o. vergeleken met Bergeijk
BouwperiodeStavenVan den Tillaartstraat e.o.Bergeijk
vóór 19451,3%6,0%
1945–19643,9%11,4%
1965–19746,5%16,3%
1975–19916,5%31,7%
1992–20051,3%11,9%
2006–201458,4%12,5%
2015 en later22,1%10,3%

Van den Tillaartstraat e.o. Bergeijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 58,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Van den Tillaartstraat e.o. vergeleken met Bergeijk
WoningtypeStavenVan den Tillaartstraat e.o.Bergeijk
Vrijstaand19,5%28,3%
Twee-onder-een-kap31,2%22,4%
Hoekwoning18,2%9,7%
Tussenwoning31,2%15,9%
Appartement0,0%9,9%
Onbekend type0,0%13,9%

Van den Tillaartstraat e.o. Bergeijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
77
45,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
343 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Bergeijk 't Loo

Alle buurten in Bergeijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.