Groenpeil

Gageldonk-Oost in Bergen op Zoom

Buurt in wijk Wijk 02 Bergen op Zoom-Oost, gemeente Bergen op Zoom, postcodegebied 4623. 4.005 inwoners in 1.757 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.264 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 22,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,6%.

Woningen
1.757
CBS 2025
Inwoners
4.005
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 256.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
22,4%
EP-Online, 1.264 gelabeld
Dekking energielabels
71,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Gageldonk-Oost
Labelverdeling Gageldonk-Oost
LabelAandeelWoningen
A++4,6%58
A+2,1%26
A6,4%81
B9,3%118
C35,4%447
D9,8%124
E26,0%329
F5,5%70
G0,9%11
Totaal gelabeld100%1.264
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%624
A+++6,6%1.432
A++3,5%767
A+3,5%767
A27,3%5.894
B17,8%3.841
C20,9%4.522
D6,9%1.496
E5,4%1.167
F3,0%654
G2,1%451
Totaal gelabeld100%21.615
Energielabels Gageldonk-Oost vergeleken met Bergen op Zoom
LabelStavenGageldonk-OostBergen op Zoom
A++++0,0%2,9%
A+++0,0%6,6%
A++4,6%3,5%
A+2,1%3,5%
A6,4%27,3%
B9,3%17,8%
C35,4%20,9%
D9,8%6,9%
E26,0%5,4%
F5,5%3,0%
G0,9%2,1%

Gageldonk-Oost Bergen op Zoom

Deze verdeling gaat over de 71,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Gageldonk-Oost vergeleken met Bergen op Zoom
BouwperiodeStavenGageldonk-OostBergen op Zoom
vóór 19450,8%12,7%
1945–19640,2%10,9%
1965–197487,7%16,2%
1975–19915,5%25,4%
1992–20053,8%13,4%
2006–20140,1%8,0%
2015 en later1,9%13,4%

Gageldonk-Oost Bergen op Zoom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 87,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Gageldonk-Oost vergeleken met Bergen op Zoom
WoningtypeStavenGageldonk-OostBergen op Zoom
Vrijstaand5,1%8,2%
Twee-onder-een-kap5,7%14,0%
Hoekwoning6,2%8,0%
Tussenwoning20,6%31,0%
Appartement62,4%38,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Gageldonk-Oost Bergen op Zoom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
272
15,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
910 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Bergen op Zoom-Oost

Alle buurten in Bergen op Zoom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.