Groenpeil

Warande-West in Bergen op Zoom

Buurt in wijk Wijk 02 Bergen op Zoom-Oost, gemeente Bergen op Zoom, postcodegebied 4624. 2.160 inwoners in 1.034 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 683 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,6%.

Woningen
1.034
CBS 2025
Inwoners
2.160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 276.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
44,5%
EP-Online, 683 gelabeld
Dekking energielabels
66,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Warande-West
Labelverdeling Warande-West
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++4,0%27
A++4,4%30
A+4,0%27
A17,0%116
B15,1%103
C24,0%164
D9,8%67
E9,1%62
F9,2%63
G3,4%23
Totaal gelabeld100%683
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%624
A+++6,6%1.432
A++3,5%767
A+3,5%767
A27,3%5.894
B17,8%3.841
C20,9%4.522
D6,9%1.496
E5,4%1.167
F3,0%654
G2,1%451
Totaal gelabeld100%21.615
Energielabels Warande-West vergeleken met Bergen op Zoom
LabelStavenWarande-WestBergen op Zoom
A++++0,1%2,9%
A+++4,0%6,6%
A++4,4%3,5%
A+4,0%3,5%
A17,0%27,3%
B15,1%17,8%
C24,0%20,9%
D9,8%6,9%
E9,1%5,4%
F9,2%3,0%
G3,4%2,1%

Warande-West Bergen op Zoom

Deze verdeling gaat over de 66,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Warande-West vergeleken met Bergen op Zoom
BouwperiodeStavenWarande-WestBergen op Zoom
vóór 194514,5%12,7%
1945–196452,4%10,9%
1965–19745,7%16,2%
1975–19912,9%25,4%
1992–20050,3%13,4%
2006–201411,7%8,0%
2015 en later12,4%13,4%

Warande-West Bergen op Zoom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 52,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Warande-West vergeleken met Bergen op Zoom
WoningtypeStavenWarande-WestBergen op Zoom
Vrijstaand5,9%8,2%
Twee-onder-een-kap14,9%14,0%
Hoekwoning7,5%8,0%
Tussenwoning20,1%31,0%
Appartement51,7%38,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Warande-West Bergen op Zoom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
208
20,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
698 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Bergen op Zoom-Oost

Alle buurten in Bergen op Zoom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.